معاون سیما درباره سری جدید برنامه «هفت»، حاشیه‌های ممنوع‌التصویری پیمان یوسفی، سری جدید «خندوانه»، پخش «سرزمین کهن» کمال تبریزی و همچنین اقدامات اخیر تلویزیون مبنی بر راه‌اندازی شورای اندیشه‌ورزی و رویکرد آن اظهار نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرتضی میرباقری درباره ساخت سری جدید برنامه «هفت» و تولید و پخش برنمه‌های، بیان کرد: «همان‌طور که پیش از آن گفتیم شبکه‌های مختلف سیما داوطلب ساخت برنامه‌هایی درباره سینما هستند اما در میان این شبکه‌ها، محوری‌ترین و اساسی‌ترین نقش را شبکه سه سیما بر عهده دارد. بر این اساس این امکان وجود دارد که با توجه به راهبردی که معاونت سیما برای ساخت برنامه‌های سینمایی دارد، برنامه‌های سینمایی که از دیگر شبکه‌ها به روی آنتن می‌روند، حذف شوند؛ ضمن اینکه اگر برنامه‌های سینمایی با نقشه سازمان صداوسیما نسبت به برنامه‌های سیما هم هماهنگ نباشند، حذف خواهند شد؛ همان‌گونه که برنامه قدیم «هفت» نیز با نقشه جدید ما انطباق نداشت.»

میرباقری درباره تیم سیاست‌گذاری سازمان که برنامه‌های سینمایی را بررسی می‌کند گفت: «سرپرستی این تیم را ناصر کریمان، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما بر عهده دارد و بعد از دهه اول محرم درباره برنامه «هفت» به نتیجه خواهیم رسید.»

او با اشاره به اسامی مطرح شده برای تولید و اجرای برنامه «هفت» بیان کرد: «اسامی که تاکنون برای حضور در برنامه «هفت» در خبرها عنوان شده، نادرست است و از این پس نیز هر اسمی به عنوان کاندیدا مطرح شود صد درصد حذف خواهد شد.»

معاون سیما در پاسخ به این پرسش که آیا مهدی کرم‌پور نیز که به عنوان گزینه مطرح شده است، حذف خواهد شد؟ تصریح کرد: «مهدی کرم‌پور هم حذف خواهد شد چرا که اگر کسی به کار تیمی قائل نباشد قواعد کار تیمی را بر هم می‌زند.»

میرباقری در ادامه درباره‌ حاشیه‌های ممنوع‌التصویری پیمان یوسفی با توجه به اظهارات اخیرش درباره حضور زنان در ورزشگاه آزادی در برنامه زنده تلویزیون، گفت: «پیمان یوسفی ممنوع‌التصویر نشده است با این حال ما به دوستان مجری خود توصیه کرده‌ایم براساس مصالح ملی و برنامه‌ای که در آن کار می‌کنند، اظهار نظر کنند. وقتی ما به کسی تریبون می‌دهیم آن شخص مأموریت معینی دارد و اگر بدون کار کارشناسی نکته‌ای را بیان کند در نظر نمی‌گیرد که این حرف چه عواقب و هزینه‌ای را برای شبکه، برنامه و خودش ایجاد می‌کند.»

او افزود:‌ «اگر قرار باشد افراد درباره همه موضوعات اظهارنظر کنند که کار غیرحرفه‌ای صورت می‌گیرد. پیمان یوسفی نیز کار غیرحرفه‌ای انجام داد اما اینگونه نبود که ممنوع‌التصویر شود.»

میرباقری درباره ساخت فصل جدید برنامه «خندوانه» نیز اظهار کرد: «فصل جدید «خندوانه» ‌بعد از محرم و صفر تولید خواهد شد و بلافاصله در حین تولید پخش آن را در کنداکتور قرار می‌دهیم.»

او در بخش پایانی این گفت‌وگو درباره پخش «سرزمین کهن» نیز اظهار کرد: «سیما در تدارک پخش «سرزمین کهن» برای پاییز است.»

 

57243

کد خبر 708675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بي نام ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  118
  وقتي تريبون به مداح يا شاعر ميديد چي
  • الهه A1 ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
   77
   بی دلیل نیست که مردم شبکه های خارجی را ترجیح میدن به رسانه میلی .
 • علي A1 ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  114
  يعني چقدر يك سازمان ميتونه خودخواه باشه كه درخواست مردمي را به سخني غير كارشناسانه تعبير كنه.
  • بدون نام ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
   3
   هزاران لايك، هر چي مردم مي گن انگار ادم فضايي ها اين تقاضا رو دارند
 • بی نام A1 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  73
  اگر قرار باشد افراد درباره همه موضوعات اظهارنظر کنند که کار غیرحرفه‌ای صورت می‌گیرد. .... آرزو برای حضور زنان در ورزشگاه از نظر شما به حرفه گزارشگری فوتبال ربطی نداره؟
 • A1 ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  11
  خیلی خب
 • بی نام A1 ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  48
  گزارشگر دارین درباره شهید می‌یاد حرف می‌زنه و اون افتضاح رو بار می‌یاره و هر روز هم یه سوتی جدید می‌ده. اینا کارشناسی شده سات که یه تذکر بهش نمی‌دید؟
 • دوستدار خبر آنلاین A1 ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  61
  ما هم همزبان با جناب آقاي يوسفي از سياست گزاران محترم سوال مي كنيم كه چگونه است كه بانوي ايراني را به استاديم راه نمي دهند اما بانوي سوري و ديگر كشورها را چرا ؟ جالب اينجاست كه بانوان سوري در زمان حضور در ورزشگاه آزادي، شعائر اسلامي را رعايت نكردند. حال آن كه در معدود دفعاتي كه به بانوان ايراني اجازه حضور داده شده، شاءن ايراني اسلامي خود را به خوبي حفظ كرده اند.
 • حمید RO ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  0
  این نیز بگذرد.........