فرماندار بروجرد گفت: بنیاد برکت برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال در بروجرد سرمایه گذاری می کند.

به گزارش خبرآنلاین، علی کورانی‌فر تأکید کرد: محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم از اهداف بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است که با اجرای برنامه‌‌های خود، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق تولید دارد.

وی اضافه کرد: در همین راستا با پی‌گیری‌های عباس گودرزی نماینده‌ی شهر بروجرد، جلسه‌ای با حضور مسئولان بنیاد برکت جهت رونق تولید و اشتغال در بروجرد برگزار شد و قرار است بنیاد برکت برای احیای واحدهای تولیدی در بروجرد سرمایه‌گذاری کند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: بنیاد برکت برای کمک به اشتغال‌زایی و فعال کردن واحدهای تولیدی که با مشکلات مالی مواجه شده‌اند وارد عمل می‌شود و تسهیلاتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و به شکل‌های مختلف از آن واحد تولیدی حمایت و پشتیبانی می‌کند. این مشارکت معمولاً 3 تا 5 سال ادامه دارد و بعد از این‌که واحد تولیدی رونق پیدا کرد و مشکلات مالی آن برطرف شد، بنیاد برکت سهام خود را به شکل توافقی به کارآفرین واگذار می‌کند و از آن طرح خارج می‌شود.

به گفته‌ی وی، بنیاد برکت فرصتی است تا واحدهای تولیدی که غیرفعال یا نیمه‌فعال شده‌اند بدون طی کردن مراحل طولانی برای دریافت تسهیلات، دوباره راه‌اندازی و احیا شوند.

کورانی‌فر اظهار داشت: بنیاد برکت در بروجرد در سه حوزه‌ی تعاونی‌ها، صنعت و معدن و حوزه‌ی کشاورزی وارد عمل خواهد شد و قرار است تا پایان شهریور ماه فهرست این واحدها تهیه و در اختیار بنیاد برکت قرار گیرد.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال در این واحدها افزود: با راه‌اندازی هر یک از واحدهای تولیدی افراد زیادی از جویندگان کار مشغول به کار خواهند شد. 

3535

کد خبر 709368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =