نماینده فراکسیون ولایی در صحبت‌های از رئیس‌جمهور به دلیل سخنرانی شایسته در سازمان ملل تشکر کرد. او که در بخشی از صحبت‌هایش نسبت به وضعیت موسسات‌مالی گله کرده بود، با این پاسخ مطهری مواجه‌ شد: قوه قضائیه سریع‌تر رسیدگی کند.

به گزارش خبرآنلاين؛ حسينعلي حاجي عضو فراكسيون ولايي در تذكري ابتدا از سخنان رئيس جمهور در سازمان ملل تشكر كرد و گفت: از مواضع خوب آقاي روحاني در مجمع سازمان ملل و سخنراني در رژه 31 شهريور تشكر مي‎كنم.

او در ادامه گفت: پريشب از فرودگاه اصفهان مي آمدم كه يكي از رزمندگان نزد من آمد و گفت "فلاني كجا مي‌روي؟" گفتم به مجلس مي‎روم، گفت "براي چه مي‎روي؟ نمي‌خواهد بيخود بروي! برو خانه استراحت كن!" من هم پرسيدم چرا؟ او هم جواب داد كه شما مي‌رويد قانوني را تصويب مي كنيد كه اجرا نمي‌شود. اين رزمنده در صحبت‌هاي به بيمه شخص ثالث و كسر خدمت فرزندان رزمندگان اشاره كرد.

حاجي در بخشي ديگر از صحبت‌هايش به مشكل موسسات مالي اشاره كرد و گفت: چند روز است كه سپرده گذاران ثامن الحج و كاسپين مقابل قوه قضاييه تجمع كرده اند؟ اين ها مظلوم واقع شده اند و خيلي مشكل دارند. ما مي‎خواهيم چه كنيم؟ ما اينجا نشسته ايم و قانون تصويب مي‌كنيم ولي پيگيري نمي‎كنيم كه اجرا شود.

مطهري كه رياست مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به اين تذكر گفت: در مورد بحث اولتان يعني اجرا نشدن قانون، خب اين را خود مجلس بايد پيگيري كند و در مورد قانون مربوط به ايثارگران كميته اي تشكيل شده است و درحال پيگيري است.

او در مورد مشكل سپرده گذاران چند موسسه مالي، توضيح داد: بحث موسسات مالي هم به قوه قضائيه رفته است و اين قوه بايد هر چه زودتر نتيجه را اعلام كند. اما متاسفانه در اين مواقع ديده‎ايم كه ارسال مواردي ذيل عنوان ماده 236 با تأخير در قوه قضائيه رسيدگي مي شود. از قوه قضائيه مي خواهيم سريعتر رسيدگي كند و اگر اينگونه نباشد مجلس مجبور است راه ديگري را دنبال كند.

27217

 

کد خبر 710536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =