واحد مرکزی خبر نوشت: افشاگر اسرار خاندان حاکم عربستان سعودی از آغاز تغییرات گسترده سیاسی و اجتماعی و اقتصادی در حکومت سعودی خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد؛ ­بر اساس این گزارش، «مجتهد» فعال توئیتری و افشاگر اسرار خاندان حاکم عربستان سعودی در حساب توئیتر خود به نقل از یک مستشار بلندپایه آمریکائی که در طرح اقتصادی چشم انداز 2030 مشارکت دارد نوشت عربستان سعودی در آستانه تغییرات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی گسترده ای است و کسانی که در این مسیر مانع تراشی کنند زندانی خواهند شد.

مجتهد به نقل از این مستشار آمریکائی افزود براساس این تغییرات محمد بن سلمان در رأس قدرت سیاسی قرار می گیرد و عربستان سعودی از نظر اجتماعی به سمت ایجاد جامعه لائیک(غیرمذهبی) پیش خواهد رفت. در حوزه اقتصادی نیز این کشور شاهد فروش شرکت نفتی آرامکو و وضع مالیاتهای جدید خواهد بود. این برنامه با هماهنگی افراد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و همچنین اسرائیل و مصر و امارات عربی متحده اجرا خواهد شد.

مجتهد افزود: دستگیری گسترده مبلغان و فعالان دانشگاهی و روشنفکران که به تازگی در عربستان صورت گرفته است، مقدمه اجرای طرح بازداشتهای وسیع است و هدف از آن برچیدن موانع موجود برسر راه تغییرات اجتماعی و آموزشی آتی است. این برنامه در آینده شامل بازداشت گسترده قضات و شاهزادگان و افسران نزدیک به محمد بن نایف [ولیعهد سابق] خواهد شد.

5252

کد خبر 712194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =