ایلنا نوشت: فروهر با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان افزودنی به آب اضافه نمی‌شود، گفت: در علم آب و فاضلاب آب چیز افزودنی ندارد، تنها کار اینکه ضدعفونی و داخل بطری شده و بسته بندی می شود.

پیمان فروهر، دبیر انجمن آبهای معدنی و آشامیدنی درباره کیفیت آب‌های بسته بندی شده اظهار داشت: جامعه علمی جهان سال‌هاست که در حوزه آب های بسته بندی این موضوع را حل کرده اند، ضمن اینکه در هیچ استاندارد بین المللی در جهان، استانداردهای ملی کشورها و اتحادیه اروپا و امریکا برای آب های بسته بندی تاریخ تولید و مصرف لحاظ نشده است و تمامی آبهای بسته بندی فاقد تاریخ تولید و مصرف هستند، یعنی درج تاریخ تولید و انقضا برای آنها در استانداردها تعریف نشده است.

وی افزود: علت این است که اگر آب بسته بندی به درستی تصفیه و ضد عفونی شده بوده و سایر شرایط تولید هم مطلوب باشد، در شرایط پلمپ، درب بسته و نگهداری صحیح می تواند حتی تا سه سال نگهداری شود، به همین دلیل بهترین و اولین گزینه تمام سازمان های امدادی جهان آب بسته بندی است و به میزان زیاد آن را انبارش می کنند.

فروهر با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان افزودنی به آب اضافه نمی شود، گفت: در علم آب و فاضلاب آب چیز افزودنی ندارد، آب مایعی خنثی، بی رنگ، بی بو و بی طعم است و مثل غذاهای کنسروی نمی توان چیزی به آن اضافه کرد و تنها کار اینکه ضدعفونی و داخل بطری شده و بسته بندی می شود.

وی یادآور شد: هر زمان که درب بطری باز شود مثل هر ماده غذایی در معرض آلوده شدن قرار دارد، بنا بر این توصیه می شود هرکس درب بطری را باز می کند در کوتاه ترین مهلت آن را مصرف کند، زیرا نگهداری طولانی مدت منجر به انتقال آلودگی می شود.

35225

 

کد خبر 712712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام CA ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۹
  5 0
  اين گفته ها در صورتى درست مى تواند باشد كه آب در بطريهاى شيشه اى در بسته نگهدارى گردد و نه در بطرى پلاستيكى و انبار كردن آن در جاهاى گرم و يا نگهدارى آن در برابر آفتاب... دوم اينكه آبى كه بعنوان آب معدنى يا آب چشمه بفروش مى رسد، همانند آب مقطر خنثى نيست و اگر آنرا بخوبى گندزدايى هم كرده باشند، فقط آلوده گى ميكروبى آنرا گرفته اند...مثل اينكه ايشان تاكنون آبى را كه در شرايط بد و در بطريهاى پلاستيكى نگهدارى شده نياشاميده اند و بو و مزه پلاستيك برايشان ناآشنا است...
 • بی نام A1 ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۹
  3 0
  بابا افغانستان هم وقتی اب معدنی های ایران رو برگردونه باید به حال این کشور فاتحه ای بخوانیم