ایرنا نوشت: شماری از رسانه های چین نوشته اند که 'جیمز متیس' وزیر دفاع آمریکا نشانه هایی از حمایت خود از برجام بروز داده است.

به گزارش خبرگزاری شین هوا ، برجام یک توافق بین المللی است که چین بارها از دیگر طرف ها خواسته است به آن احترام گذاشته و پایبندی خود را نشان دهند.

خبرگزاری رسمی چین روز چهارشنبه از قول متیس آورده است که شاید بهتر باشد با نظرداشت منافع ملی آمریکا ما همچنان در توافق هسته ای حضور داشته باشیم.

گزارش رسانه های گروهی چین حاکی است که به رغم مخالفت های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با این توافق ، شمار زیادی از مقام ها و مسئولان آمریکایی بارها برجام را توافقی مطلوب توصیف کرده اند که واشنگتن باید به آن پایبند باشد.

رسانه 'انگلیش نیوز' چین می نویسد: اظهارات متیس در مقابل کنگره آن هم زمانی که ترامپ در حال سبک سنگین کردن مساله خروج از برجام است اهمیت بسیار بالایی دارد.

این رسانه از قول متیس آورده است که وقتی می توانیم تایید کنیم که ایران به این توافق پایبند بوده است پس می توانیم برای حراست از منافع ملی به‌ آن پایبند بمانیم.
تارنمای 'چاینا ارگ' هم می نویسد که اظهارات این مقام ارشد نظامی آمریکا در تناقض آشکار با گفته های ترامپ است که این توافق را مایه شرمساری دانسته است.

از سوی دیگر رسانه های چین نوشته اند که ایران بارها به اظهارات تند و انتقادی ترامپ واکنش نشان داده و گفته است که این برخوردها تهران را مرعوب نمی کند.

52310

کد خبر 713635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =