هیئت مؤسس دانشگاه آزاد در جلسه اخیر خود که به ریاست هاشمی رفسنجانی برگزار شد، مجدداً بر وقف اموال این دانشگاه تأکید و فرم‌های بودجه موقوفات را نیز به تصویب رساند.

به گزارش فارس به نقل از سایت دانشگاه آزاد، سومین اجلاس هیات مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با اجلاس سوم هیات متولیان موقوفات دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری، دوم تیرماه 89 به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی و سایر اعضا در دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

در این اجلاس ابتدا در مورد اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی بحث و تبادل نظر شد و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک موسسه غیردولتی و غیرانتفاعی است و اموال آن نیز طبق مصوبه هیات متولیان وقف شده و به ثبت رسیده است، برای جلوگیری از ضرر و زیان موقوفات دانشگاه، پیگیری‌های قانونی برای رفع اشکالات اساسنامه در مورد وقف دانشگاه و هم در مورد امر غیردولتی بودن آن به عمل آید.

در جلسه هیات متولیان فرم‌های بودجه موقوفات دانشگاه آزاد اسلامی شامل فصول اول، دوم و سوم مشتمل بر هزینه‌های عمرانی، اداری و پشتیبانی و مصارف موقوفات بر اساس وقفنامه مصوب به تصویب رسید و مقرر شد با حضور دبیر هیات نظار موقوفات، دبیر هیات متولیان، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسان وقف بودجه موقوفات سال 1389 دانشگاه، بر اساس فرم‌های مصوب در چارچوب مفاد وقفنامه تنظیم و برای تایید نهایی به امضای هیات متولیان برسد.

در ادامه اجلاس مذکور اعضای پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی و دبیرخانه هیات موسس برای عضویت در هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های هرمزگان، کردستان، قزوین، فارس و یزد به تصویب اعضای هیات موسس رسید.

تاسیس واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهر اسفرورین، بخش خرمدشت و بخش ضیاء‌آباد از توابع شهرستان تاکستان از دیگر مصوبات اجلاس بود.

در ادامه جلسه، برنامه پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی در چارچوب چشم‌انداز بیست ساله کشور مطرح و ادامه بحث درباره آن به اجلاس بعدی موکول شد.

کد خبر 71371

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۴/۰۶
    0 0
    باور بفرمایید آقای احمدی نژاد یاد و خاطره امیرکبیر را زنده می کند.درود بر شرف رئیس جمهور که دشمنانش اینقدر جاهل و جسور هستند که علیرغم نظر رهبری بر گستاخی خود ادامه می دهند.