ایرنا نوشت: کاخ سفید و دفتر معاون ریاست جمهوری آمریکا تاکید کردند که تاکنون صحبتی از برکناری یا استعفای رکس تیلرسون وزیر امور خارجه این کشور نبوده است و وی در این سمت باقی خواهد ماند.

به نقل از رویترز، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت: بارها گفته ایم که اگر رئیس جمهوری به کسی اعتماد نداشته باشد آن فرد نمی تواند در سمتش بماند.

شبکه ان.بی.سی هم گزارش داد که دفتر مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که هرگز سخنی درباره استعفای تیلرسون در میان نبوده است.

در این بیانیه که در حساب توئیتری پنس منتشر شد، آمده است: معاون رئیس جمهوری تایید می کند که پنس و وزیر امور خارجه هرگز درباره استعفای وزیر از دولت صحبت نکرده اند.

ان.بی.سی اخیرا خبر داد که وزیر امور خارجه آمریکا تابستان سال جاری به دلیل مناقشات سیاسی با کاخ سفید تا آستانه کناره گیری از قدرت پیش رفته است.

به گزارش این شبکه، اختلاف نظر تیلرسون و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حدی بوده که وزیر امور خارجه، رئیس جمهوری را «تهی مغز» نامیده است. این شبکه خبری همچنین گزارش داد که مایک پنس تلاش کرده است تا تیلرسون را از تصمیم به کناره گیری منصرف کند.

خبرگزاری فرانسه از واشنگتن گزارش داد که تیلرسون گزارش ان.بی.سی را که در آن ترامپ را تهی مغز خوانده، رد کرده و آن را مهمل خواند.

تیلرسون روز چهارشنبه گفت: معاون رئیس جمهوری هرگز درصدد متقاعد کردن من برای ماندن در پست وزارت خارجه برنیامده است، زیرا به هیچ وجه در فکر ترک این پست نبوده ام.

وی افزود: هر چند در واشنگتن تازه واردم، اما به این مساله پی برده ام که برخی تلاش می کنند برای پیشبرد برنامه های خود با فاصله انداختن بین دیگران، بذر نفاق بپاشند تا برنامه های رئیس جمهوری را تضعیف کنند. من اینگونه عمل نمی کنم و نخواهم کرد.

49311

کد خبر 713943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =