یک روز کاری ۹ هنرمند در مستند «با این دست‌ها»

رضا حائری با آخرین اثر مستند خود با نام «با این دست‌ها» در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم مستند «با این دست‌ها» به کارگردانی رضا حائری در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت به تماشا درمی‌آید.

این اثر درباره‌ یک روز کاری ۹ هنرمند یا استاد هنرهای کاربردی در شهرهای مختلف ایران است. این ۹ هنرمند توانسته‌اند هنرهای سنتی یا کاربردی ایران را برای استفاده در زندگی امروزی و سلایق مدرن تطبیق دهند. تحولی که آنها در هنرهای سنتی ایران ایجاد کرده‎ا‌ند، باعث شده است آثار این هنرمندان در نمایشگاه‌های مختلفی در ایران و در کشورهای مختلف دنیا به نمایش گذاشته شوند.

رضا حائری قصد دارد این مستند 39 دقیقه‌ای را برای نخستین بار در یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت رونمایی کند.

او فیلم‌های مستند «پایان همه محدودیت‌ها»، «پرو آخر»، «امامزاده و اینترنت»، «گزارش ناتمام»، «۱۲۷ یک بند ایرانی»، «برای کتابهایم» و «پسران سندباد» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.

تندیس دوره دوم جشنواره سینماحقیقت، جایزه بزرگ فستیوال ریودوژانیرو، جایزه داوران فستیوال بارسلونا و جایزه سپنتا از جشنواره ایرانیان سانفرانسیسکو، از جمله جوایز این مستندساز است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را در روزهای 19 تا 26 آذر، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی (ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.


57243

کد خبر 714620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =