مهر نوشت: رئیس‌ دادگستری استان تهران از صدور ۳۰۰رای علیه دولت آمریکا خبر داد و گفت:رقم محکومیت دولت آمریکا بالغ بر۱۱۰میلیارد دلار است.

غلامحسین اسماعیلی در برنامه تلوزیونی تهران بیست از صدور بیش از یک میلیون و هفتصد هزار رای در تهران در یک سال اخیر خبر داد و گفت:بیش از سیصد هزار رای اجرا شده است که البته از میزان ارای صادره برخی به علت تعدد غیراجرایی است و برخی ماهیت اجرایی نداشته است.

رئیس دادگستری استان تهران افزود: آمار آرای دادگاه‌های تجدید نظر در یک سال اخیر حدود ١٥٠ هزار رای است که کمتر از ده درصد آرا صادره مراجع مختلف در محاکم تجدید نظر رسیدگی شده است.

وی با اشاره به افزایش صلاحیت دادگستری استان تهران از سوی مجلس شورای اسلامی و رسیدگی به دعاوی جمهوری اسلامی ایران علیه آمریکا گفت: قانون صلاحیت دادگستری استان تهران در زمینه رسیدگی به شکایت شهروندان ایرانی علیه دولت آمریکا را سال‌ها است وجود دارد .

اسماعیلی افزود:تا به امروز قریب به سیصد رای به نفع شهروندانمان و علیه دولت آمریکا صادر کردیم که رقم محکومیت دولت آمریکا در این پرونده‌ها بالغ بر ١١٠ میلیارد دلار است.

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: با توجه به وضعیت جدیدی که پیش آمده بود و مجلس این صلاحیت را توسعه داد و ما خوشحالیم که به عنوان بازوان دستگاه قضایی و حامیان مردم در برابر تعدیات و تجاوزهایی که رژیم آمریکا و استکبار جهانی علیه شهروندان اعمال کرده از حقوق آن‌ها دفاع و حمایت می‌کنیم و آرا نیز به گونه‌ای است که در صحنه‌های بین المللی کاربرد خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: در رابطه با موضوعات مربوط به تبادل زندانیانی که آزادی آن‌ها در مذاکرات تاثیرگذار بود و همچنین در بازگشت برخی از سرمایه‌های به ناحق توقیف شده مردم و دولت ما نزد دولت آمریکا که بازگشت، ایفای نقش کرد که بخشی از این‌ها معلول صلاحیت‌های قضایی دادگستری استان تهران و اقداماتی بود که در این حوزه انجام شده است.

 

 

 

۴۲۴۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 715523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =