زنگ عاطفه‌ها با شعار « مهر در انتظار همدلی» در هزار و ۵۰ مدرسه سراسر استان اردبیل نواخته شد تا دانش آموزان با کمک‌های خیرخواهانه به همنوعان نیازمند خود کمک کنند.

به گزارس خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در این مراسم با اشاره به اینکه زنگ عاطفه‌ها در هزار و ۵۰ مدرسه سراسر این استان نواخته شد، گفت: در آستانه برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها ۱۵۰ هزار پاکت این جشن بین دانش آموزان سراسر این استان توزیع شد تا آنها کمک‌های خود را به دست همنوعان نیازمند خود برسانند.

وی با اعلام اینکه مردم خیر اردبیل در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به دانش آموزان تحت حمایت این استان کمک کرده‌اند، بیان کرد: کمک‌های خیران پیش از بازگشایی مدارس بین دانش آموزان تحت حمایت این استان توزیع شد تا آنها بی‌دغدغه و با آرامش خاطر وارد عرصه علم آموزی شوند.

دشتی با بیان اینکه پنج هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارند، افزود: جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان تحت حمایت این استان یکی از مهم‌ترین اقدامات این نهاد است که با یاری مضاعف‌تر خیران و نیکوکاران می‌توانیم سطح تحصیلی آنها را تا حد بسیاری ارتقا دهیم.

مدیرکل کمیته امداد این استان با اشاره به اینکه دانش آموزان تحت حمایت این استان دارای استعداد و توانایی بسیاری برای دستیابی به مقاطع بالای تحصیلی هستند، گفت: بسیاری از دانش آموزان تحت حمایت اردبیل جزو نخبه‌های قرآنی، علمی، فرهنگی و ورزشی این استان و کشور محسوب می‌شوند که موفقیت‌های گسترده‌ای را در مسابقات مختلف کسب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کمیته‌ امداد اردبیل می‌کوشد تا نیازهای اساسی دانش آموزان بی‌بضاعت این استان را برطرف کند، افزود: در کنار خدمات کمیته امداد اردبیل، کمک‌های خیران و نیکوکاران نیز می‌تواند نیروی مضاعفی را به دانش آموزان تحت حمایت این استان هدیه کند تا آنها با پشتکاری مضاعف به تحصیل بپردازند.

دشتی با اشاره به اینکه صدا و سیما، آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی، بسیج سازندگی و سایر دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل همکاری بسیار مطلوبی با کمیته امداد این استان برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن عاطفه‌ها داشته‌اند، بیان کرد: در آستانه بازگشایی مدارس، بسیج سازندگی اردبیل نوشت افزار، پوشاک و موادغذایی به ارزش صد میلیون تومان را بین دانش آموزان بی‌بضاعت مدارس این استان به ویژه در مناطق محروم توزیع کرده است.

مدیرکل کمیته امداد این استان با بیان اینکه کمک‌های دانش آموزان خیر در مرحله دوم جشن‌ عاطفه‌‌ها در اختیار مدارس قرار می‌گیرد تا بین دانش آموزان نیازمندی که توسط آنها شناسایی شده‌اند، توزیع شود، گفت: جشن عاطفه‌ها با هدف ترویج و تقویت هر چه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق بین دانش آموزان برگزار می‌شود تا از همان دوران کودکی کمک به نیازمندان جامعه را بیاموزند.

 

46

کد خبر 716208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =