مهر نوشت: رئیس جمهور آمریکا کمتر از ۲ ساعت تا اعلام نظر خود درباره پایبندی ایران به «برجام» ادعا کرد: ایران کشوری تروریست است؛ سخنرانی امروز من درباره ایران قابل توجه است.

به گزارش «سی‌اِن‌اِن»، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آستانه اعلام نظر خود درباره پایبندی ایران به توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» تا کمتر ۲ ساعت دیگر، در سخنانی در انجمن محافظه کاران این کشور اعلام کرد: امروز و تا چند ساعت دیگر درباره ایران صحبت خواهم کرد.

وی بدون اشاره به تروریسم دولتی تحت حمایت این کشور به ویژه در منطقه خاورمیانه با حمایت از خلق و گسترش داعش و رژیم های سرکوبگر ادعا کرد: ایران کشوری تروریست است و کمتر کشوری نظیر آن است. فکر کنم سخنرانی امروز من درباره ایران بسیار قابل توجه باشد.

رئیس جمهور آمریکا در اقدامی که در ادبیات سیاسی از آن به عنوان فرار به جلو یاد می شود، بدون اشاره به حمایت های خود و حزبش از کارخانجات ساخت تسلیحات مرگبار ادامه داد: می خواهم علیه کسانی که ملت آمریکا را تهدید می کنند تدابیر قاطعانه ای را اتخاذ کنم.

52311

کد خبر 716680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام A1 ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  9 52
  حرفای شیوخ عرب امیر کویت بحرین و امارات و عربستان و تر از ایران و القاعات شیطان ترامپ را تحریک می کنه ولی نمی تونه در مقابل جریان تاریخ ایستادگی کنه همانطور که دیکتاتورهای قبلی نتونستند رمز بقای پانصد ساله انگلیس نظام شورایی و تیز هوشی اوناست و در مقابل خریت المان ها در سیاست اونا را در استرالیا و نیوزیلند و کاندا و امریکا نوکران انگلیسی تباران ساخته این را خودم تجربه کردم
 • بی نام RO ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  14 3
  ترامپ با کاربردن واژه جعلی خلیج عربی ثابت کرد تروریست فرهنگی هم هست
 • بی نام EU ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
  1 1
  بیمارتر از رئیس جمهور آمریکا اونهایی هستند که قول جان کری براشون سند بود و چنون رو به قبله شیطان بزرگ غش کرده بودند که از جاسوس نشان دار سیا مشورت می گرفتند و فقط شوک الکتریکی ترامپ تونسته کمی اونها رو از این حالت گیجی خارج کنه.