ایسنا نوشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا سه شرکت ایرانی و یک شرکت چینی را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران هدف تحریم قرار دارد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سه شرکت مستقر در ایران را به دلیل فعالیت‌هایشان در ارتباط با دو عنصر کلیدی ارتش ایران مطابق با فرمان اجرایی 13382 می‌داند.

"صنایع شهید علم‌الهدی" که تحت کنترل یا مالکیت گروه صنعتی موشکی نیروی دریایی ایران قرار دارد مطابق با این قانون می‌داند.

همچنین شرکت مهندسی "رستافن ارتباط" نیز به دلیل فراهم کردن یا تلاش برای فراهم کردن حمایت مالی، مادی، فن‌آوری یا تامین کالا یا خدمات در حمایت از گروه صنعتی علم‌الهدی و سپاه پاسداران تحریم می‌کند.

رستافن سیستم‌های راداری برای صنایع شهید علم‌الهدی و تجهیزات ارتباطی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراهم کرده است.

علاوه بر این شرکت فناموج، شرکت مادر رستافن نیز به دلیل فراهم کردن یا تلاش برای فراهم کردن حمایت مالی، مادی، فناوری یا حمایت‌های دیگر از طریق کالا یا خدمات در پشتیبانی از سپاه پاسداران هدف تحریم قرار می‌دهد.

فناموج قطعاتی را برای سیستم‌های موشکی ایران فراهم کرده است.

مضاف بر این دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت واردات ـ صادرات "ووهان سان جیآنگ" مستقر در چین را به دلیل فعالیت‌های اشاعه مرتبط با یک پشتیبان کلیدی ارتش ایران مشمول فرمان اجرایی 13382 می‌داند.

"ووهان سان‌جیآنگ" فناوری، مواد و حمایت مالی از طریق کالا یا خدمات در پشتیبانی از گروه صنعتی شیراز الکترونیکز فراهم کرده است.

گروه صنعتی شیراز الکترونیکز در 19 سپتامبر 2008 به دلیل تحت کنترل یا مالکیت بودن وزارت دفاع و لجستیک نیروهای مسلح شامل فرمان اجرایی 13382 دانست.

این شرکت در تولید تجهیزات مختلف الکترونیکی برای ارتش ایران از جمله رادارها، لوله‌های خلاء الکترونی ماکرویوو، تجهیزات الکترونیکی دریایی، هواپیما و سیستم‌های کنترل، شبیه‌سازی آموزش، فناوری هدایت موشکی و تجهیزات آزمایش الکترونیکی همکاری داشته است.

در ادامه این بیانیه آمده است، شرکت "ووهان سان جیانگ" دست کم از سال 2014 وارد قراردادهایی برای فروش تجهیزات ناوبری به گروه صنایع شهید علم‌الهدی وارد شده که ارزشی بالغ بر صدها هزار دلار داشته است. این شرکت سنسورهای بسیار تخصصی را به گروه صنایع علم‌الهدی فروخته که ارزشی حدود یک میلیون دلار داشته است.

52310

کد خبر 716733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =