۰ نفر
۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹

تسنیم نوشت: وزیر خارجه سوئد با واکنش به ادعاهای جدید ترامپ درباره توافق هسته‌ای خواستار حمایت قوی اتحادیه اروپا از برجام شد.

مارگوت والشتروم، وزیر خارجه سوئد درباره سخنرانی جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و عدم تایید توافق هسته‌ای با ایران پیامی منتشر کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: آنچه اهمیت دارد باقی ماندن در توافق هسته‌ای با ایران است. حمایت قوی اتحادیه اروپا از برجام و قطعنامه 2231 باعث تقویت پیمان منع اشاعه و ثبات منطقه‌ای خواهد شد.

این پیام درحالی منتشر شده که دونالد ترامپ در آخرین پیام توییتری خود مدعی شد: بسیاری از مردم با تایید بسیاری درباره سخنرانی امروز من با موضوع ایران صحبت می‌کنند. شرکت کنندگان در این توافق پول بسیار زیادی از تجارت با ایران تصاحب می‌کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در چهار توئیت متوالی به اتهامات و تهدیدات جمعه شب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

وی در اولین توییت خود با اشاره به ادبیات ترامپ نوشت: برای تعریف سرکش، واژگان ترامپ را با پاسخ رئیس جمهور روحانی مقایسه کنید (بیانیه ایران).

وزیر خارجه کشورمان در دومین توییت خود با اشاره به مشی تاجر مآبانه ترامپ آورده است: همه می ‌دانند ترامپ دوستی اش را به بالاترین قیمت پیشنهادی در معرض فروش گذاشت. حالا می دانیم که او با دانش جغرافی خود نیز همین کار را کرد.

52310

کد خبر 716849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =