ایسنا نوشت: وزیر مشاور دولت عربستان در امور کشورهای حوزه خلیج فارس در توئیتر خود با تهدید حزب الله لبنان بدون آنکه نامی از آن ببرد، گفت: عربستان دست کسی را که بخواهد آسیبی به کشور برساند، قطع خواهد کرد.


به گزارش الیوم السابع، ثامر سبهان که از مشاوران وزیر خارجه عربستان است و پیشتر هم سفیر این کشور در عراق بوده، به دنبال اعلام استراتژی جدید آمریکا از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور علیه ایران این مطلب را توئییت کرد.

این توئیت همچنین پس از گذشت چند روز از اظهارات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان منتشر می‌شود که عربستان و شخص سبهان را مورد حمله قرار داده بود.

وی در توئیتر خود نوشت: مطمئنا عربستان از سیاست‌های مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند و همه کشورهای منطقه باید در مقابله با کشتار ملت‌ها و از بین بردن صلح داخلی متحد شوند.

در ادامه این توئیت آمده است: حزب الله و کسانی که آن را به حرکت درمی‌آورد انتظار نداشته باشد که اقداماتشان علیه عربستان و کشورهای حوزه حاشیه خلیج فارس بدون مجازات بماند.

روز یکشنبه سبهان و نصرالله وارد یک مشاجره شدند، سبهان به دنبال اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه حزب الله، در توئیتی خواهان تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با حزب الله شد.

نصرالله نیز در سخنرانی خود در همان روز در واکنش به وی گفت: دستی که به سمت لبنان دراز شود قطع خواهد شد، هر دستی که باشد.

روز پنجشنبه، مجلس سنای آمریکا پیش‌نویس قانون تحریم‌ها حزب الله را تصویب کرد.

52310

کد خبر 716965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =