ایرنا نوشت: ستاد تبلیغات جنگ فرماندهی مشترک نظامی عراق روز شنبه اعلام کرد که یکی از متهمان اصلی جنایت ژوئن 2014 معروف به جنایت اسپایکر در استان الانبار این کشور دستگیر شد.

ستاد تبلیغات جنگ فرماندهی مشترک در بیانیه اش با انتشار عکس هایی از دستگیری این تروریست افزوده است که تروریست دستگیر شده، 'ایمن داود ولید دحام الحلبوسی' نام که به 'ایمن اسپایکر' شهرت دارد.

بیانیه افزود: نیروهای لشکر چهاردهم و با همکاری بخش اطلاعات نظامی فرماندهی عملیات شرق استان الانبار در یک عملیات پیشدستانه در جریان حمله به یکی از مخفیگاه های تروریست ها در منطقه جزیره الکرمه در 'الحلابسه' (الانبار) این تروریست را به همراه بردارش 'رعد داود الحلبوسی' را دستگیر کردند.

به نوشته بیانیه، متهم دستگیر شده در حین دستگیری، به خود کمربندی انفجاری بسته بود که قبل از انفجار، نیروهای عراق آن را خنثی کردند.

جنایت اسپایکر در ژوئن 2014 اتفاق افتاد و طی آن گروه تروریستی داعش یک هزار و 700 تن از دانش اموختگان دانشکده هوایی عراق را به طرز فجیعی در تکریت مرکز استان صلاح الدین به قتل رساند.

دولت عراق تاکنون تعدادی از متهمان این پرونده را دستگیر کرده و در 23 ژانویه امسال 31 نفر از محکومان این پرونده را اعدام کرد.
در عراق از جنایت اسپایکر به عنوان جنایت عصر یاد می کنند.

52310

کد خبر 716998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =