۰ نفر
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۱

تسنیم نوشت: درگیری طالبان و داعش در شهرستان «خوگیانی» ولایت ننگرهار در شرق افغانستان چندین کشته و زخمی برجا گذاشته است.

مردم محلی به برخی از رسانه‌ها گفته‌اند که طالبان و گروه تروریستی داعش در مناطق «چپری» و «اسپین غر» شهرستان خوگیانی در ولایت ننگرهار درگیر شده‌اند.

به گفته مردم محلی این درگیری تا شب گذشته ادامه داشت.

به گزارش جمهور، برخی از شاهدان عینی گفته‌اند که گروه طالبان در منطقه «اسپین غر»، «وزیر»، «تنگی» و «چپری» در ولایت ننگرهار چندین پایگاه دارند و افراد داعشی دو روز قبل به این پایگاه‌ها حمله کرده بودند.

به گفته برخی از مقامات محلی، طالبان نیز برای گرفتن انتقام از افراد وابسته به داعش روز گذشته (یکشنبه) به مواضع این گروه تروریستی حمله کردند که تا شب گذشته این درگیری‌ها ادامه داشت.

گفته می‌شود که در این درگیری به دو طرف تلفاتی وارد شده است اما جزئیاتی از آن در دست نیست.

مقام‌های امنیتی در ولایت ننگرهار نیز درباره این درگیری اظهارنظری نکرده‌اند.

چندی قبل نیز بر اثر درگیری‌های طالبان و افراد حامی داعش در منطقه چپرهار ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، شش عضو گروه تروریستی داعش کشته شدند.

همچنین پیش از این نیز «قاری هجرت‌الله» فرماندار پچیراگام در ولایت ننگرهار گفته بود که جنگجویان داعش برای رسیدن به پناهگاه‌های غار «تورا بورا» جنگ با طالبان را آغاز کردند.

وی موقعیت این پناهگاه‌ها را در منطقه صمدخیل عنوان کرد.پیش از این نیز «بیزنس ریکوردر» نوشته بود که این روزها چیزی که بیش از پیش نظرها را متوجه طالبان می‌کند خطر بزرگ داعش است که به عقیده بسیاری از جمله آمریکا در حال تقویت آن در افغانستان است، و تنها طالبان توان مقابله و شکست آن را دارد.

«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که داعش در حال جذب نیرو در افغانستان، پاکستان و عراق است. بنابراین به نظر می‌رسد طالبان افغانستان به عنوان نیرویی برای مقابله داعش گزینه بهتری باشد.

با این وجود آمریکا در افغانستان متهم است که با حمایت از افراد وابسته به داعش تلاش برای ناامن‌ کردن کشورهای آسیای مرکزی دارد.

5252

کد خبر 717562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =