۰ نفر
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰

رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا، با صدور بیانیه‌ای حمایت کامل اتحادیه آفریقا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، موسی فکی محمد، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا، با صدور بیانیه‌ای حمایت کامل اتحادیه آفریقا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد تأکید قرار داد.

وی در این بیانیه خاطر نشان کرد که اتحادیه آفریقا، مانند بسیاری دیگر از اعضای جامعه بین‌الملل، از امضای برجام شدیداً استقبال کرده و آن را پیروزی دیپلماسی چندجانبه و اثبات اثربخشی روش‌های حل و فصل اختلافات بین‌المللی از طریق مذاکرات می‌داند.

در این بیانیه اتحادیه آفریقا از اقدام همه طرف‌های برجام که در روزهای اخیر بر تعهد و عزم راسخ خود بر اجرای این سند حساس که مورد تأیید سازمان بین‌المللی انرژی اتمی نیز می‌باشد، تقدیر کرده است.

اتحادیه آفریقا با اشاره به نقش مهم برجام در ثبات منطقه‌ای، تأکید کرده است که در زمانی که با افزایش خطر تکثیر سلاح‌های هسته‌ای و تهدیدات علیه صلح و امنیت بین‌الملل مواجه هستیم، نباید از هیچ اقدامی برای حفظ برجام دریغ کرد. به همین دلیل اتحادیه آفریقا بر لزوم توسل به رویکردهای چندجانبه به عنوان روشی مطمئن و مؤثر برای مقابله با چالش‌های جهانی تأکید می‌کند.

5252

کد خبر 717703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =