ایسنا نوشت:مشتریان هندی، چینی و آمریکایی ونزوئلا به کیفیت ضعیف نفت شرکت PDVSA معترض شده‌اند که به درخواست برای تخفیف و پس فرستادن محموله‌ها منجر شده است.

این نارضایتی به دلیل آلودگی نفت خام به آب، خاک و مواد معدنی دیگر بوده که فرآوری موثر نفت برای مصرف عمومی را برای پالایشگاه‌ها دشوار می‌کند.

منابع آگاه بر این باورند که کیفیت ضعیف نفت صادراتی ونزوئلا به دلیل عدم رسیدگی شرکت PDVSA به تاسیسات به منظور کاهش هزینه‌های عملیاتی است. بعلاوه این شرکت دولتی فاقد منابع مالی لازم برای خرید مواد شیمیایی است که به ذخیره طولانی مدت نفت پیش از صادرات کمک می‌کنند.

اسناد رسمی PDVSA نشان می‌دهد پالایشگاه آمریکایی فیلیپس ۶۶ حداقل هشت محموله به میزان ۴.۴ میلیون بشکه را به دلیل کیفیت پایین نفت وارداتی از ونزوئلا در نیمه اول سال لغو کرده است.

شرکت ملی نفت چین نیز امسال به آلودگی نفت ونزوئلا به آب اعتراض کرد در حالی که شرکت ریلاینس اینداستریز هند نسبت به مشکلات دیگر کیفیت نفت ونزوئلا شکایت کرده است.

یک کارمند شرکت PDVSA به رویترز گفت: کاهش کیفیت نفت ونزوئلا از دو سال قبل آغاز شد، اما با کسری شدید بودجه در ماه‌های اخیر، این مشکل نیز وخامت بیشتری پیدا کرده است.

 

39224

کد خبر 719009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =