ایرنا نوشت: در پی کشته شدن عمر خالد خراسانی در افغانستان ، این گروه تروریستی عثمان خالد خراسانی را به عنوان فرمانده جدید خود برای ایجاد نا‌امنی در خاک پاکستان معرفی کرد.

گروهک تروریستی جماعت الاحرار پاکستان روز پنجشنبه هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که عمر خالد خراسانی در پی حمله اخیر پهپادهای آمریکا در ولایت پکتیا افغانستان زخمی شد و پس از آن به هلاکت رسید.

طی روزهای اخیر، اخباری مبنی بر اینکه کشته شدن 'عمر خالد خراسانی' سرکرده گروهک تروریستی 'جماعت الاحرار' که پیش از این شنیده می شد در حملات روزهای اخیر پهپادهای آمریکا در ولایت (استان) پکتیا افغانستان زخمی شده است، در رسانه های پاکستان منتشر شد.

بسیاری از تروریست های زیرمجموعه جماعت الاحرار به دستور عمر خالد حملات مرگبار انتحاری در شهرهای مختلف پاکستان انجام دادند.

در همین حال پایگاه خبری انگلیسی زبان 'اکسپرس تریبیون' پاکستان نیز اخیرا در خبری اعلام کرد: 'عمر منصور' طراح اصلی حمله مرگبار طالبان به مدرسه پیشاور در دسامبر 2014 میلادی که دست کم 130 کشته برجای گذاشته بود، نیز به هلاکت رسیده است.
به گزارش رسانه های پاکستان، نام اصلی «عمر خالد خراسانی» عبدالولی بود و مدت ها فرماندهی گروه تروریستی جماعت الاحرار را برعهده داشت.

جماعت الاحرار که از شاخه‌های جدا شده تحریک طالبان پاکستان است، مدت‌هاست در نقاط مختلف پاکستان حملات تروریستی انجام داده و عامل قتل و کشتار صدها انسان مظلوم و بیگناه است.

پیش از این احسان الله احسان سخنگوی این گروه تروریستی پس از دستگیر شدن اعتراف کرده بود که آنها در خاک افغانستان پناه گرفته و برای انجام حملات ترویستی وارد پاکستان می‌شوند.

مردادماه سال گذشته آمریکا با قرار دادن جماعت الاحرار در فهرست سازمان های تروریستی، آن را در فهرست تحریم نیز قرار داد و اعلام کرد که دارایی های این گروه باید ضبط شود و هر نوع همکاری و معامله با گروه جماعت الاحرار ممنوع است.

دولت پاکستان نیز متعاقبا از اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن گروه 'جماعت الاحرار' به عنوان یکی از گروههای انشعابی از گروه ترویستی تحریک طالبان پاکستان، در فهرست سازمان های تروریستی استقبال کرد.

تیرماه سال جاری نیز پاکستان از اقدام شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر قرار دادن نام گروه تروریستی 'جماعت الاحرار' در فهرست تحریم ها استقبال کرده بود.

52310

کد خبر 719740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =