پادزهر نهنگ آبی از نظر رئیس دفتر مقام معظم رهبری

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اغواگری‌هایی که در نرم افزارها و محتوای فضای مجازی و بازی‌های اینترنتی است، گفت: اخیرا چیزی به نام نهنگ آبی ایجاد شده که مخاطب را اغوا می‌کند خود را از طبقه چندم یک ساختمان به پایین بیاندازد. پادزهر این موضوع مسجد و امام جماعت مسجد است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی طی سخنانی در مراسم افتتاح 200 مسجد و مرکز فرهنگی توسط بنیاد برکت اظهار کرد: اولین بنایی که در کره زمین بنا نهاده شد، خانه کعبه در مسجد الحرام بود و مفسرین اعتقاد دارند که این بنا به دست حضرت آدم ابوالبشر ساخته شد و حضرت ابراهیم (ع) پس از خرابی‌ها آن را احیا و درست کرد.

اهم اظهارات رئیس دفتر مقام معظم رهبری را به نقل از خبرگزاری ها در ادامه می‌خوانید؛

*{با اشاره به شرایط امام جماعت مسجد} اولین شرط امام جماعت مسجد منظم بودن است؛ همچنین امام جماعت یک مسجد باید از لحاظ علمی در حدی باشد که بتواند جواب مردم را به عنوان امین مردم بدهد. فردی که می خواهد امام جماعت مسجد باشد باید با مردم و اهالی مسجد به ویژه نسل جوان رفیق باشد.

*{با اشاره به خطر بزرگی که از ناحیه تبلیغات مسموم در فضای مجازی و تلگرام جوانان را تهدید می کند} خانواده‌ها در خطر هستند، در یک خانه پسر و دختر و حتی بزرگتر موبایل دستشان است و با این وسیله مشغول هستند. این موضوع خانواده‌ها را از هم می پاشد و در اثر همین تبلیغات مسموم از ناحیه فضای مجازی، طلاق‌ها زیاد شده است.

* اخیرا چیزی به نام نهنگ آبی ایجاد شده که مخاطب را اغوا می کند خود را از طبقه چندم یک ساختمان به پایین بیاندازد. پادزهر این موضوع مسجد و امام جماعت مسجد است؛‌ ما از لحاظ تعالیم اسلامی و معارف اهل بیت بسیار غنی هستیم و چنانچه یک امام جماعت در یک مسجد با نسل جوان ارتباط داشته باشد و با آنها رفیق باشد، می تواند از این معضلات جلوگیری کند.

*{با اشاره به مواضع و اظهارات خصمانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا} ما درگیر رئیس جمهور به ظاهردیوانه آمریکا هستیم که چنین چیزی تا حالا سابقه نداشته است؛ ما همیشه از ناحیه اینها دشمنی داشتیم و بهترین نام را برای حکومت جائر آمریکا امام (ره) انتخاب کردند و آن را شیطان بزرگ نامیدند و آنها از ابتدای انقلاب تا امروز در حال توطئه بودند اما این موردجدید از همه بدتر است.

*{با اشاره به بندهایی از اطلاعیه‌ای که چندی پیش وزارت خارجه آمریکا در مورد حقوق بشر در ایران صادر کرد} در بندهایی از این اطلاعیه آمده است که چرا نیروهای مسلح ایران تحت امر ولی فقیه هستند؟ یا اینکه چرا مخالفان سیاسی در ایران تحت عنوان قاچاقچی اعدام می شوند؟ خب قوه قضائیه کدام فرد سیاسی را به عنوان قاچاقچی اعدام کرده است؟ حتی بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر که محق اعدام هستند هنوز نگه داشته شده‌اند.

*در بند دیگری از این اطلاعیه آمده است چرا در ایران از انتشار فیلم‌های مبتذل جلوگیری می شود؟ یا در بند دیگری آمده است چرا در ایران دادگاه ویژه روحانیت وجود دارد؟ حال آنکه این دادگاه در واقع صیانت از روحانیت است؛ چرا که باید جایی باشد که افراد ناصالح نتوانند نفوذ کنند؛ مگر می شود آنها بیکار نشسته باشند، قطعا افرادی را می خرند تا از آنها استفاده کنند.

*در بند دیگری از این اطلاعیه آمده است چرا ناظران بین المللی در انتخابات ایران حضور ندارند؟ خب مگر وقتی در انگلیس یا آمریکا یا فرانسه انتخابات برگزار می شود، ناظر بین المللی حضور دارد؟

*در بند دیگری از اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا پیرامون حقوق بشر در ایران آمده است، چرا ارتباط جنسی در ایران با رضایت طرفین غیر قانونی است؟ در حال حاضر یکی از خطرات بزرگی که غربی ها را تهدید می کند، معضل حرامزادگی تحت عنوان ازدواج‌های سفید در غرب است.

27212

کد خبر 720396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =