مشکلات کارتن‌خواب‌ها در فصل سرما مضاعف می‌شود. شهرداری گفته آماده است تا برای ساماندهی آنها اقدامات خود را گسترده‌تر کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر ساله با آغاز فصل سرما، توجه به مشکلات کارتن خوابها هم برای نهادهای عمومی درگیر در این حوزه، جدی تر می شود. دراین رابطه معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 از فعالیت مددسرای اجتماعی این منطقه وآماده باش مدیریت شهری برای ساماندهی و اسکان شبانه افراد آسیب دیده اجتماعی این منطقه همزمان با فصل سرما خبرداد.
عبدالحسین مسلمی با بیان این مطلب گفت: با توجه به برودت هوا و آغاز فصل سرما، ساماندهی افراد بی سرپناه با حساسیت ویژه ای انجام و افراد آسیب دیده اجتماعی هر شب به مددسرای اجتماعی این منطقه منتقل می شوند.
مسلمی با اشاره به موقعیت زیارتی شهرری گفت: گشت های میدانی مددکاران شهر با محوریت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و دیگر اماکن متبرکه به صورت مستمر اجرا می شود.
او ادامه داد: پس از شناسایی افراد آسیب دیده، این افراد تحت مشاوره های کارشناسان مددکار شهر قرار می گیرند و داوطلبانه به محل های اسکان شبانه منتقل می شوند.
مسلمی با اشاره به اینکه مشاوره های مددکاران با رویکرد برگشت کارتن خواب ها به شرایط عادی زندگی انجام می شود، گفت: خدمات رفاهی، عمومی، بهداشتی، مشاوره ای، مهارت آموزی از جمله خدمات مددسرای اجتماعی به افراد آسیب دیده اجتماعی است.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 شهروندان یادآور شد: شهروندان برای مشارکت با مدیریت شهری و کمک به کارتن خواب ها می توانند در صورت رویت این افراد، نشانی آنها را از طریق سامانه 137 اعلام کنند.

46231

 

کد خبر 720488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =