ایلنا نوشت: فرمانده قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا(ص) تاکید کرد: یکی از نمونه‌های همدلی و هماهنگی میان ارتش و سپاه را می‌توان در قرارگاه پدافند هوایی دید که یگان‌های سپاه و ارتش دوشادوش ْیکدیگر کار می‌کنند.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی گفت: در حال حاضر یکی از نمونه‌های همدلی و هماهنگی میان ارتش و سپاه را می‌توان در قرارگاه پدافند هوایی دید که یگان‌های سپاه و ارتش دوشادوش یکدیگر در طرح‌های ولایت، دفاع همه‌جانبه و همچنین شبکه فرماندهی و کنترل و بالاتر از آن سیاستگذاری در حوزه ارتقاء توان دفاع هوایی در هیات رییسه قرارگاه را در دستورکار خود قرار داده و بی‌تردید این همدلی و همکاری هم نقطه عطفی در ارتقاء توان رزم، دفاع از حریم ولایت و صیانت از حدود و ثغور میهن اسلامی ایران بوده و هم عصبانیت و ناامیدی دشمن و ابتر ماندن تلاش آنها برای ایجاد اختلاف در نیروهای مسلح و تضعیف توان دفاعی کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: امروز در عرصه بین‌الملل شاهد یاوه‌گویی‌ها و بداخلاقی‌های کسانی هستیم که از ابتدای پیروزی این انقلاب به دنبال ایجاد اختلاف در بین ارکان نظام خاصه نیروهای جان بر کف سپاه و ارتش به عنوان بازوان اقتدار کشور، بوده و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نبوده‌اند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ادامه داد: همانگونه که در دوران هشت سال دفاع مقدس نیرو‌های سلحشور ارتش و سپاه دوشادوش یکدیگر در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح، با لبیک به ندای معمار کبیر انقلاب اسلامی و نثار خون و جان خود مراتب انقیاد و تعبد خویش را به پیشگاه ذات القدس الهی به اثبات رسانیدند، در حال حاضر نیز یکدیگر با وحدت و یکپارچگی و با همدلی و هماهنگی بی‌نظیر تحت تدابیر حکیمانه و فرامین مدبرانه فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) در جهت انجام ماموریت محوله گام برداشته و با همکاری و هم‌افزایی در پی ارتقای آمادگی‌های دفاعی و ایجاد بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمنان خواهیم بود.

دشمن می‌داند که مردم ما از مرگ نمی ترسند

همچنین تسنیم نوشت؛

امیر ناصر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه دوره معارف جنگ دانشگاه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا طی سخنانی اظهار داشت: قرارگاه پدافندهوایی با قدرت، دکترین پدافند هواپایه را به دکترین زمین پایه تبدیل کرد و پس از آن توانست با ترکیب هر دو آنها و بومی کردن این دکترین، کار بزگی انجام دهد.

رئیس هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی ارتش ادامه داد: از جمعیت 36 میلیونی کشور در زمان جنگ 32 میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جنگ مشارکت کردند. جایی نیست در مرز که من در زمان جنگ در آنجا حضور نداشته باشم لذا اطلاع صحیح دارم. حال آیا این تاریخ انسان ساز هست یا خیر؟

امیر آراسته افزود: اگر دشمن جرات حمله به ما را ندارد، بخاطر حماسه فاع مقدس است و دشمن می‌داند که مردم ما از مرگ نمی ترسند.

وی با اشاره به ایجاد شبهات درباره دفاع مقدس گفت: سربازان جنگ نرم باید با رسالتی زینب گونه در مقابل آن بایستند. هیئت معارف جنگ مجموعه ای از اقدامات علمی و معرفتی ازدفاع مقدس است.

29212

کد خبر 720501

برچسب‌ها