ایسنا نوشت: سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای پیشنهادی علوم و نیرو در جلسه‌ این فراکسیون خبر داد و گفت که جمع‌بندی نهایی اعضای فراکسیون امید درباره غلامی و اردکانیان یکشنبه آینده اعلام می‌شود.

بهرام پارسایی افزود: در این جلسه آقایان اردکانیان و غلامی نقطه‌نظرات و برنامه‌ها و کارنامه خود در حوزه‌های تخصصی وزارت علوم و نیرو را تشریح کردند و نمایندگان عضو فراکسیون نیز سئوالات خود را مطرح و دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات‌شان را در خصوص مسائل مختلف بیان کردند و وزرای پیشنهادی هم به این سئوالات و ابهامات پاسخ گفتند.

‎نماینده مردم شیراز در مجلس درباره نظر اعضای فراکسیون امید در مورد وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: به هر حال به نظر می‌رسد آقای اردکانیان با توجه به سوابق مدیریتی و تحصیلی‌اش که در داخل و خارج کشور از تجربیات خوبی چه در حوزه تحصیلی و چه در حوزه اجرایی برخورد است، می‌تواند از عهده امور این حوزه برآید.

‎وی افزود: وزیر پیشنهادی نیرو تجربیات خوبی در حوزه اجرایی و آکادمیک در مورد یکی از بحران‌های اصلی کشور که «بحران آب» است، داشته و به نظر می‌رسد که بتواند با اجرای برنامه‌های خود در این رابطه موثر عمل کند. بنابراین شخصاً معتقدم اردکانیان توضیحاتی مستندل و علمی ارائه کرد و در مجموع نیز احساس می‌کنم دیگر همکاران نیز از توضیحات وزیر پیشنهادی نیرو قانع شدند.

‎سخنگوی فراکسیون امید مجلس همچنین در باره اظهارات وزیر پیشنهادی علوم در این جلسه، گفت: در مجموع با توجه به مشکلات عدیده در این حوزه و مطالبات فراوان دانشجویان و دانشگاهیان، نیاز است که مدیریتی خاص در این بخش داشته باشیم که اتفاقاً در این رابطه نیز مسائل بسیاری مطرح شد و نمایندگان سئوالات مختلف خود را مطرح کردند و آقای غلامی نیز تا حد امکان به این سئوالات پاسخ داد.

‎وی درباره انتقادات دانشجویان نسبت به غلامی و نگرانی از انسداد فضای سیاسی{در دانشگاهها} نیز، گفت: نمایندگان سئوالات بسیاری درباره موضوعات مختلف را طرح کردند. بخشی از پاسخ‌های وزیر قانع‌کننده بود و برخی نمایندگان نیز سئوالاتی داشتند که به هر حال توضیحات وزیر به این سئوالات قانع‌کننده نبود و نمایندگان قانع نشدند.

‎پارسایی یادآور شد: با این حال با توجه به این‌که آقای روحانی بعد از ۲۰ گزینه، به آقای غلامی رسیده و وزیر پیشنهادی علوم عملاً گزینه بیست‌ویکم رییس‌جمهور {برای وزارت علوم} است، قطعاً با توجه به پیچیدگی‌های فراوان در بحث مدیریت وزارت علوم، نگرانی‌هایی احساس می‌شود.

27212

کد خبر 720601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • بی نام IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
    11 0
    شما از ما رای بالا خواستید تا کارهای بزرگی بکنید، ما هم با حضور گسترده این رای را فراهم کردیم. اما نه تنها خبری از کارهای بزرگ نشد، زیر بار تحمیل وزرا هم رفتید. لطفا از این به بعد از دیگران نخواید که امید مردم را به یاس تبدیل نکنند، چرا که خودتون در این راه پیشرو هستید.