تاکید استاندار بر تسریع در روند ارسال گذرنامه به کنسولگری ها

استاندار خوزستان با تاکید بر تسریع در روند ارسال گذرنامه از سوی اداره کل پست به کنسولگری ها گفت: در حال حاضر ارسال گذرنامه ها به سمت کنسولگری مقداری با کندی انجام می شود که در حال پیگیری برای رفع آن هستیم.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت استانداری خوزستان: غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه سوم مهرماه در پایان نشست ستاد اربعین حسینی در گفتگو با خبرنگاران گفت: این جلسه برای بررسی آخرین هماهنگی های لازم در شلمچه و چذابه بود و بحمدلله دستگاه های مختلف اقدامات خود را به خوبی انجام داده اند.

استاندار خوزستان افزود: در هر دو مرز آماده استقبال از زائران عزیز هستیم و هم اکنون تردد زائران در مسیر به سمت کشور عراق در جریان هست؛ پارکینگ ها، راه ها، محل مواکب و پایانه های مرزی آماده است و مشکل خاصی نیست.  

شریعتی با تاکید بر تسریع در روند ارسال گذرنامه از سوی اداره کل پست به کنسولگری ها گفت: در حال حاضر ارسال گذرنامه ها به سمت کنسولگری مقداری با کندی انجام می شود که در حال پیگیری برای رفع آن هستیم و جز این مساله مورد خاص دیگری گزارش نشده است.

استاندار خوزستان در ارتباط با وضعیت صادرات به عراق در ایام اوج تردد زائران اربعین حسینی خاطرنشان کرد: در صورتی که طرف عراقی همراهی کند تلاش می کنیم در راستای شعار سال که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است در هر دو مرز و یا حداقل در مرز شلمچه در روند صادرات هیچ توقفی نداشته باشیم البته معاون امنیتی و انتظامی استانداری رایزنی هایی با مقامات در مرز شلمچه داشته است و این قول داده شده که مشکل خاصی نباشد و صادرات برقرار باشد.

گفتنی ست سنت پیاده روی بزرگ اربعین در کشور از ابتدای دهه نود خورشیدی به دنبال برقراری ثبات نسبی در کشور عراق و در نتیجه پا گرفتن حکومتی مردمسالار در این کشور شروع شد و هر ساله بر شور و شوق و استقبال از این مراسم افزوده می شود و خیل عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) هر ساله عمدتا در طول دو هفته تا اربعین حسینی و چند روز پس از آن با برپا داشتن سوگواری و پیاده روی به سوی مرزها برای زیارت کربلا این مراسم را با شکوه هر چه تمامتر برگزار می نمایند.

 

46

کد خبر 720802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =