۰ نفر
۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰

تابناک نوشت: معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد در دست‌گیری سکان هدایت بازار سهام در دست فولاد مبارکه و بازارگردان‌های حامی شاخص بودند که حجم معاملات سهام در روندی متعادل و کم عمق رقم خورد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه سوم آبان ماه 96 با افزایش 107 واحدی روی رقم 86 هزار و 636 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش نیم واحدی عدد 17 هزار و 480 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 45 واحدی به رقم 93 هزار و 606 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 28 واحدی به رقم 60 هزار و 253 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 482 واحدی عدد 191 هزار و 293 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم 946 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با 69 واحد ، همراه اول با 27 واحد و نفت سپاهان با 14 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سایپا با 33 واحد ، ایران خودرو با 11 واحد و تاپیکو با 10واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 156 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 625 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 62 هزار و 892 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع لاستیکی سهند، کارخانجات تولیدی شیشه‌ دارویی رازی، سرمایه‌گذاری شاهد، شیمی دارویی داروپخش، گروه صنعتی سپاهان، ایران‌خودرو دیزل، سیمان هرمزگان، سرمایه‌گذاری کوه نور، در حالی از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شدند که هیچ نماد معاملاتی با توقف روبرو نبود.

 در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده بیش از 44 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر بب 5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده این سهم روبرو بود. 35 میلیون سهم معدنی و صنعتی گل گهر نیز به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده منتقل شد.

در داده گستر عصر نوین نیز 10 میلیون سهم به ارزش 4.5 میلیارد تومان کدبه‌کد شد. همچنین کمتر از 10 میلیون سهم فروسیلیس ایران به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کدبه‌کد شد و کمتر از 3 میلیون سهم ارتباطات سیار ایران به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده این سهم روبرو بود. کمتر از 3 میلیون سهم سازه پویش به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی همراه شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی معاملاتی کم‌حجم و متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشست که بازارگردان‌ها سکان اصلی هدایت بازار را به پیشرانی فولاد مبارکه به دوش کشیدند. در این بین بی اعتمادی به چشم‌انداز بازار سرمایه باعث شده تا همچنان استراتژی کسب سود کوتاه مدت مبنای عملکرد بازار قرار گیرد.

در این بین نوسان سهام برخی ناشران فرابورسی ازجمله کارتن مشهد و کارخانه آزمایش با رشد 30 و 35 درصدی در شرایطی که هر دو کارخانه به تعطیلی کشیده شده است، برای فعالان بازار قابل تأمل است.

در سایر نمادهای معاملاتی نیز حجم معاملات سهام و تعداد معامله‌گران تعریفی نداشته و نشان‌دهنده بازاری کم فروغ و بی‌رونق علی‌رغم نمایش حجم و معاملات انبوه است.

35224

کد خبر 720912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =