ورود اولین سامورایی به مسابقات فرمول ای

همان گونه که پیش‌بینی می‌شد، نیسان تایید کرد که از فصل 2019-2018 وارد فرمول E خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،این خودروساز ژاپنی در نمایشگاه توکیو اعلام کرد که به جای یکی از تیم‌های فعلی وارد سری مسابقات خودروهای الکتریکی Formula E خواهد شد.

نیسان و رنو دو بخش از یک تیم موتوراسپورت هستند. از مدتی پیش بحث‌هایی برای جایگزینی برند نیسان به جای برند فرانسوی رنو در مسابقات فرمول E بود و اخباری غیر رسمی نیز منتشر شده بود. حال این جایگزینی به‌صورت رسمی تایید شده است.

این تصمیم، فرصت بیشتری به رنو برای تمرکز بر فرمول یک می‌دهد تا بعد از بازگشت دوباره به فرمول یک، بتواند با سرعت بیشتری جایگاه خود را در این رقابت‌ها بهبود بخشد.

نیسان در فرمول E از پیشرانه‌ای الکتریکی استفاده خواهد کرد که در دو سال گذشته توسط رنو توسعه داده شده. البته نیسان در بخش خودروهای تولیدی برقی بسیار فعال است. نیسان لیف، پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی دنیاست و این مهارت نیسان در زمینه‌ی خودروهای الکتریکی، راه این شرکت را در سری مسابقات فرمول E هموارتر خواهد کرد.

دنیله شیلاچی، مدیر بخش ژاپن-آسیا-اقیانوسیه و معاون بازاریابی و فروش جهانی نیسان در این باره گفت: ورود به فرمول E یک پلت‌فرم جهانی برای گسترش حمل‌ونقل الکریکی برای ما فراهم خواهد کرد. DNA نیسان در توسعه‌ی خودروهای الکتریکی قوی است، و نیسان در مسابقات هم سابقه‌ی گسترده‌ای دارد. حال با شرکت در فرمول E، این دانش و تاریخچه مسابقه‌ای را در کنار هم قرار خواهیم داد.

نیسان از انتهای سال 2015 که از پروژه‌ی LMP1 خود دست کشید، در مسابقات اتوموبیل‌رانی سطح اول جهانی حضور نداشته است.

شرکت‌های بسیاری همچون BMW، مرسدس و پورشه در سال‌های آینده به این شاخه از مسابقات اتوموبیل‌رانی خواهند پیوست.

الکساندرو آگاگ، مدیر فرمول E نیز در این باره گفت: نه تنها خوشحالیم که یک خودروساز جدید به فرمول E پیوسته، بلکه خوشحالیم که اولین سازنده‌ی ژاپنی را در فرمول E می‌بینیم که گستردگی جهانی انقلاب خودروهای الکتریکی را نشان می‌دهد.

ژاپن کشوری پیشرو در تکنولوژی‌های جدید است و فرمول E در این کشور طرفداران زیادی دارد. تغییر به سمت حمل‌ونقل الکتریکی در جریان است و این تغییر غیرقابل‌اجتناب است.

۵۴۵۴

کد خبر 720974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =