ایرنا نوشت: تارنمای خبری'واشنگتن اگزمینر'نوشت:لیندزی گراهام(Lindsey Graham)سناتورجمهوریخواه هشداردادکه درصورت پیروزی دمکرات ها در انتخابات 2018 کنگره، تلاش خواهند کرد تا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را استیضاح کنند.

واشنگتن اگزمینر درادامه نوشت: لیندزی گراهام سناتور ارشد از کارولینای جنوبی که روز جمعه (روز گذشته) با رادیو 'فاکس نیوز' مصاحبه ای داشت گفت، به همین دلیل جمهوریخواهان باید طرح اصلاحات مالیاتی را به تصویب برسانند.


بنابراین گزارش، این سناتور ارشد جمهوریخواه دراین باره گفت:فکر می کنم همگی ما دریافته ایم که چنانچه درتصویب طرح مالیاتی شکست بخوریم، این پایانی بر حکمرانی اکثریت جمهوریخواهان در انتخابات 2018 خواهد بود، ما مجلس نمایندگان و احتمالا بازنده در سنا خواهیم بود و رئیس جمهوری ترامپ با چهره ای متفاوت از حزب مواجه خواهد شد، چرا که هم اکنون به گمانم دو یا سه گونه مختلف از حزب جمهوریخواه را داریم.


گراهام درادامه این نگرانی افزود: نمی توانم تصور کنم که رئیس جمهوری تا چه اندازه ای می تواند در قبال 'نانسی پلوسی' که کنگره راخواهد گرداند، موفق عمل کند، چرا که آنها (دمکرات ها) خیلی سریع برای استیضاح وی تلاش خواهند کرد، بنابراین مهم خواهد بود تا طرح اصلاح مالیاتی را به روشی معنا دار به تصویب برسانیم.


واشنگتن اگزمینر نوشت: جمهوریخواهان قصد دارند تا قانون اصلاحات مالیاتی خود را در اول ماه نوامبر (10 آبان ماه) منتشر کنند.
به گزارش ایرنا، استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها از سوی برخی نمایندگان ازجمله 'ماکسین واترز'(Maxine Waters)نماینده دمکرات از ایالت کالیفرنیا و 'داین فاینستاین' سناتور دمکرات عضو کمیته قضایی سنای آمریکا مطرح شده بود.


واترز در 27 فروردین ماه و درپی اقدامات جنجال برانگیز داخلی وبین المللی دونالد ترامپ و ازجمله اتهام دست داشتن روسیه در انتخابات 2016 آمریکا که رئیس جمهوری آمریکا بارها این اتهام را رد وحتی جیمز کومی رئیس سابق اف.بی.آی را به دلیل تحقیق دراین ماجرا به یکباره برکنارکرد، گفته بود:هر روز خواهم جنگید تا ترامپ استیضاح شود.


'داین فاینستاین' سناتور دمکرات و عضو کمیته قضایی سنای آمریکا نیز در تاریخ 20 مارس (30 اسفند1395 ) گفته بود: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور به زودی ناچار به استعفا خواهد شد.


'داگلاس هربرت' سردبیر بخش بین الملل شبکه تلویزیونی فرانس 24 درمورخ 25 اردیبهشت ماه گذشته درباره احتمال استیضاح دونالد ترامپ تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری وی و با اشاره به برکناری جیمز کومی، گفته بود :هنوز به این مرحله نرسیده ایم، اما دونالد ترامپ با این کار چاه خود را حفر کرد.


نشریه آمریکایی 'نیویورکر' نیز در مورخ 24 اردیبهشت ماه با توجه به اقدامات جنجال برانگیز ترامپ نوشت: شرایط امروز به مراتب خطرناک تر و دشوارتر از آنچیزی که ملت آمریکا در 44 سال پیش (ریچارد نیکسون) با آن مواجه بودند.


انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در مورخ ششم نوامبر 2018 برابر با 15 آبان 1397 برگزار می شود، این انتخابات بدان جهت حائز اهمیت است که مصادف با نیمه اول ریاست جمهوری ترامپ خواهد بود.
دراین انتخابات نامزدها برای تصاحب 435 کرسی مجلس نمایندگان و 33 کرسی از یکصد کرسی سنا به رقابت می پردازند.

49310

کد خبر 721677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =