اگر سازمانی بخواهد به دلایلی دو بار (پیمانکاری و کارگاهی)حق بیمه از کارگر اخذ کند غیر قانونی است و یکی از حق بیمه های دریافتی باید مسترد شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کابری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:من در سال ۸۸ از طرف کارفرما بیمه اجباری بوده ام. همزمان کارت هوشمند رانندگان بین شهری هم داشته ام. در سال ۹۲ برای اخذ تسویه حساب به تأمین اجتماعی مراجعه کردم و به من لیست بلند بالایی از بدهکاری دادند که طی اقساط پرداخت کرده ام. حالا در فایل سابقه جدیدی که دریافت کرده ام، حدود ۶۰ ماه از بدهکاری هایی که من پرداخت کرده ام توسط پیمانکار پرداخت شده است.سوال من این است که آیا پرداخت دو حق بیمه برای یک ماه قانونی است؟ اگر نه لطفا راه حلی به من پیشنهاد دهید.

در این باره روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: پرداخت حق بیمه توسط کارفرما اجباری است و کارفرما مجاز نیست به این بهانه که برای کارگرش در یک کارگاه دیگر حق بیمه رد می شود از پرداخت حق بیمه سرباززند. بنابراین پرداخت حق بیمه از دو کارگاه قانونی است. البته این موضوع در مواردی صادق است که واقعا شخص در دو جا مشغول بکار باشد اگر شخص در یک جا شاغل است ولی سازمان بخواهد به دلایلی دو بار (پیمانکاری و کارگاهی)حق بیمه از او اخذ کند غیر قانونی است و یکی از حق بیمه های دریافتی باید مسترد شود.

 

46232

 

کد خبر 722046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =