مهر نوشت: پیرو اعلام انصراف انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران از برپایی نمایشگاه عکس در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، قائم‌مقام نمایشگاه در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

مهران عباسی‌انارکی در این باره ابتدا به نمایشگاه‌های عکسی که در مصلی دایر شده است، اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر چهار نمایشگاه عکس را در فضای نمایشگاه مطبوعات در مصلی برپا کرده‌ایم که از آن جمله نمایشگاه عکس مظلومیت مردم میانمار است که بعضی از آنها عکس‌های دیده‌نشده است و از عکاسان بین‌المللی خریداری شده است. جمعی از عکاسان ما از جمله آقایان فرنود و سعیدی با برقراری ارتباطات با تعدادی از عکاسان بین‌المللی، آنها را تهیه و خریداری کرده‌اند.

او سپس درباره مشکل به وجود آمده میان مجموعه مدیریت نمایشگاه مطبوعات و انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، با بیان اینکه به نظر من در این باره سوء تفاهمی به وجود آمده است، تاکید کرد: قرار نیست نمایشگاه مطبوعات هر سال با یک نفر (یا انجمن) ثابت همکاری کند؛ ما دو سال با دوستان این انجمن کار کردیم که این همکاری در سال اول رضایتبخش بود ولی در سال دوم در ارزیابی‌هایی که ما داشتیم، این همکاری راضی‌کننده نبود.

قائم‌مقام نمایشگاه مطبوعات افزود: این تلقی که نمایشگاه مطبوعات متعلق به این دوستان است، تلقی درستی نیست. ما امسال این کار را به جمعی از عکاسان سپردیم و تعدادی از آنها که علاقه‌مند به کار بودند، کار را انجام دادند. به نظرم باید این سوءتفاهم برطرف شود و نمایشگاه مطبوعات هیچ تعهدی به کسی یا تشکلی ندارد که کارها را به او بسپارد. روال به این شکل است که کارها بعد از اجرا، ارزیابی می‌شوند و در خصوص تداوم همکاری یا توقف آن، تصمیم لازم گرفته می‌شود.

عباسی‌انارکی ادامه داد: انتقادی که سال گذشته به نمایشگاهی که دوستان انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران وارد بود، این بود که آثار تعدادی محدودی از عکاسان و عکس‌های فقط یک خبرگزاری خاص را به نمایش گذاشته بود و در واقع ما هم به تبع این همکاری، در مظان این اتهام قرار گرفته بودیم. ضمن اینکه در حوزه اجرا هم دوستان ضعیف عمل کردند و برخی از کارها را دیر به نمایشگاه رساندند و حاشیه‌هایی برای این مسئله ایجاد شد که در نهایت ما تصمیم گرفتیم امسال این کار را به این دوستان واگذار نکنیم.

او گفت: هیچ جایی نوشته نشده که نمایشگاه فقط با یک تشکل مطبوعاتی باید همکاری کند؛ تشکل‌های مختلفی هستند و می‌توان از توان همه تشکل‌ها بهره گرفت. هدف ما و چیزی که برای ما اهمیت دارد، این است که خروجی کار به کیفیت برگزاری نمایشگاه کمک کند.

57241

کد خبر 722343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =