مهر نوشت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مردم مناطق کردنشین کشورمان با کردهای عراق رابطه خوبی دارند و محدودیت‌های مرزی ایران و اقلیم کردستان عراق به زودی برطرف می‌شود.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه همایش ملی پدافند غیر عامل در جمع خبرنگاران در باره مسائل به وجود آمده در اقلیم کردستان عراق گفت: اگر تجزیه عراق شکل می گرفت شاهد جنگ و خونریزی در این کشور می بودیم که کشورهای منطقه هم از آن تاثیر می گرفتند.

وی ادامه داد: حزب دموکرات و بارزانی پیش از این خدمات بسیار ارائه داده بودند اما با این اقدام انها که یک اشتباه بود می رفت قائله ای شکل بگیرد البته با هوشیاری مراجع تقلید و ارتش عراق از آن جلوگیری شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص روابط آینده ایران با منطقه شمال عراق گفت: مردم مناطق کرد نشین کشورمان با اکراد عراق رابطه خوبی دارند و محدودیت های مرزی ایران و اقلیم کردستان عراق به زودی برطرف می‌شود.

سال گذشته بیش از ۵۰ هزار تکِ سایبری علیه کشورمان صورت گرفت

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور امروز در حاشیه همایش ملی پدافند غیر عامل با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تهدیدات سایبری به سه دسته کم خطر، با خطر متوسط و پر خطر یا سلاح سایبری تقسیم می شوند که از نظر ما دسته سوم خطرناک هستند؛ به دلیل اینکه زیر ساخت های با اهمیت کشور را تخریب می کنند.

وی افزود: بر این اساس، طی سال گذشته بیش از ۵۰ هزار تکِ سایبری علیه کشورمان صورت گرفته که ۹۴ درصد آن ها جزء دو دسته اول و حدود ۶ درصد در بخش پر خطر بودند که بخش عمده ای از این حملات نیز با اقداماتی که از قبل برای ایمن سازی زیر ساخت ها انجام شده بود، کشف و خنثی شد و بقیه تهدیدات را نیز کنترل و مدیریت خواهیم کرد.

29212

 

کد خبر 722442

برچسب‌ها