۰ نفر
۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۰

آرمان با اشاره به پرونده اخیر بقایی نوشت:جالب آن است که احمدی‌نژاد و بقایی نقش اصلی را در این ماجرا دارند و خبری از اسفندیار رحیم مشایی نیست، به‌نحوی که گویی او تنها فردی بود که می‌دانست در دوران پس از ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد نباید به هوچیگری پرداخت.

 دوری مشایی از احمدی‌نژاد و بقایی به‌اندازه‌ای بود که شائبه اختلاف میان آنها را تقویت کرد، اما بهمن شریف‌زاده که عضوی از دولت احمدی‌نژاد بود، چندی پیش به این ابهام چنین پاسخ داد: «عروس رئیس‌جمهور سابق، دختر آقای مشایی است؛ مگر می‌شود به همین راحتی این نسبت را نفی كرد؟ هرگاه مرحوم از برادر خود اعلام برائت كرد، می‌توانیم بگوییم كه نسبت فامیلی بین ایشان و مشایی وجود نداشته است. این نوع نگاه به مساله، كمی ساده‌لوحانه و خنده‌دار است.»

زمانی که داوود احمدی‌نژاد درگذشت، مشایی از حضور در مراسم او امتناع کرد که همین غیبت بر شائبه اختلاف میان او و احمدی‌نژاد دامن زد، اما شریف‌زاده در این مورد توضیح داد: «صبح روز درگذشت داوود احمدی‌نژاد، ایشان در دفتر حاضر شدند. پیش از آنكه پیام تسلیت از دیگران به دست ایشان برسد، آقایان مشایی و بقایی با حضور در دفتر تسلیت و تاسف خود را به آقای احمدی‌نژاد ابراز كردند.»

البته در 3 آبان یادداشتی از مشایی در سایت دولت بهار منتشر شد که درباره محاکمه بقایی بود و طی آن از غیرعلنی بودن دادگاه بقایی انتقاد کرده بود. مشایی پیش‌تر هم در آخرین روزهای فروردین نامه‌ای به معاون اول قوه قضائیه نوشته و موضوعاتی را مطرح کرده بود که به‌نظر نمی‌رسید بیان این موارد در صلاحیت او باشد. در 17 مرداد نیزدر مراسمی سخنرانی کرد که مناسبت آن روز خبرنگار بود و احمدی‌نژاد و بقایی هم در آن مراسم حضور داشتند. بخش زیادی از محتوای سخنرانی او به بهار و شعار بهاری بودن تیم احمدی‌نژاد مربوط بود. این تاکید دوباره و چندباره مشایی بر بهاری‌بودن در حالی بود که 19تیر در بخشی از برنامه خندوانه که به مسابقه خنداننده‌شو اختصاص داشت،‌ یکی از کمدین‌ها در بخشی از استندآپ ‌کمدی خود داستان رستم و سهراب را بیان کرد و در بخشی از آن به اسفندیار رحیم مشایی و ماجرای روز درختکاری سال ۹۵ او و محمود احمدی‌نژاد کنایه زد: «رستم برای گرفتن نوشدارو سراغ کیکاووس رفت، در این بین به اسفندیار گفت تو چیزی بگو،‌ اسفندیار گفت من چه بگویم، خودم درختم!»

25 بهمن 95 روح‌ا...‌ احمـــدزاده ‌كـــرمانی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در دولت قبل به نقش مشایی در دولت و اقدامات او اشاره کرد و گفت: «در دولت دهم تلاش شد که یک گفتمان و یک مبانی فرهنگی یا معرفتی تکوین پیدا کند که ‌این موضوع به سرآغاز اختلافات در دولت دهم تبدیل شد. دولت دهم و برآمده از گفتمان سوم تیر 84، درصدد ایجاد یک گفتمان نخبه‌گرایانه در حوزه مسائل فرهنگی و تمدنی بود. در این موضوع دچار اختلافاتی در حوزه نظری در دولت بودیم، به‌گونه‌ای که وقتی مهندس مشایی نظریه مکتب ایران را مطرح کرد، حداقل می‌توانم بگویم به واسطه ابهام در مفاهیم و ادبیات ایشان، این مفهوم عامل انشقاق در بدنه دولت دهم شد.»

اکنون بقایی جلسات دادگاه خود را می‌گذراند. تخلفات احمدی‌نژاد هم که افشا شده است و تنها ضلع مثلث بهاری که خبری از او نیست، مشایی یا همان پدر عروس احمدی‌نژاد است.

 

17302

کد خبر 722626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =