۰ نفر
۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵

ایسنا نوشت: رئیس سابق کمپین انتخاباتی ترامپ و شریک تجاری وی در ویرجینیا در حبس خانگی قرار گرفته و در انتظار محاکمه خود براساس فهرست اتهامات وارده هستند.

 به نوشته روزنامه دیلی میل، روز دوشنبه اعلام شد که اولین اتهامات مربوط به تحقیقات ارتباط ترامپ -  روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ از حالت مهر و موم خارج شده است.

پل مانافورت، رئیس کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و گیتس، شریک تجاری وی به عنوان نخستین متهمان این پرونده عصر دوشنبه در یک دادگاه فدرال اعلام بی‌گناهی کرده و به قاضی گفتند که در دادگاه با وزارت دادگستری مبارزه خواهند کرد.

مانافورت در آلکساندریا واقع در حومه واشنگتن ساکن است و گیتس نیز ساکن ریچموند است.

مانافورت که رئیس سابق کمپین انتخاباتی ترامپ بوده یک لابی‌گر کهنه‌کار است که اکنون متهم به توطئه چینی علیه آمریکا و پولشوئی در ابعاد عظیم در پی تحقیقات بازرس ویژه پرونده ارتباط ترامپ – روسیه یعنی رابرت مولر شده است.

بعد از گیتس که شریک تجاری مانافورت است خود مانافورت نیز اوایل دوشنبه خودش را تسلیم مقامات فدرال کرد.

مانافورت با وثیقه ۱۰ میلیون دلاری و گیتس با وثیقه پنج میلیون دلاری آزاد هستند و به عنوان شرط آزادی‌ها در بازداشت خانگی قرار گرفتند و پاسپورت‌هایشان را نیز تسلیم کردند.

انتظار می‌رود که آنها روز پنجشنبه به دادگاه بازگردند.

روز دوشنبه مشخص نشد که آیا این دو نفر باید مچ بندهای ردیابی حمل کنند یا خیر.

ترامپ با خشم توئیت کرد که "هیچ همدستی"  وجود نداشته و وکیل مانافورت به خبرنگاران در خارج از ساختمان دادگاه گفت که این حرف رئیس‌جمهور آمریکا صحیح است.

کیفرخواست مطرح شده علیه مانافورت ۶۸ ساله و گیتس ۴۵ ساله شامل ۱۲ فقره اتهام کیفری مجزا از جمله توطئه چینی علیه آمریکا، توطئه چینی برای پولشوئی، اقدام به عنوان مامور ثبت نشده یک ناظم خارجی، ایراد اظهارات غلط و گمراه کننده برخلاف قانون ثبت ماموران خارجی، ارائه اظهارات دروغین و هفت فقره کوتاهی در ثبت گزارش‌های حساب‌های مالی و بانکی خارجی هستند.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری گفت که مسائل اعلام شده در این ارتباط هیچ ربطی به رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین کمپین انتخاباتی او برای فعالیت‌های کمپین او نداشته‌اند.

گفته شده که ممکن است مانافورت در ازای اتهاماتش به ۸۰ سال حبس و گیتس نیز در صورت گناهکار شدن به ۷۰ سال حبس محکوم شوند.

یک سخنگوی گیتس گفت که مبارزه آنها تازه آغاز شده است.

با این حال مجازات فدرال معمول تر برای جرائم ثبت شده احتمالا به ۱۰ تا ۱۲ و نیم سال حبس برای گیتس و ۱۲ و نیم تا ۱۵ سال حبس برای مانافورت منجر شود.

رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده روز دوشنبه فاش کرد که یک دستیار سیاست خارجی سابق ترامپ اعتراف کرده که به اف بی آی درباره ارتباطات با روسیه دروغ گفته است.

49310

کد خبر 722826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =