استاندار لرستان بر حضور جوانان در مانورهای پدافند غیرعامل تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در مانور پدافند غیر عامل با گرامیداشت این هفته اظهار داشت: امیدواریم با تلاش‌های انجام شده به وضعیتی برسیم که بتوانیم استانداردهای پدافند غیرعامل را در استان اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه در رابطه با پدافند غیرعامل دچار مشکلاتی هستیم، افزود: در مقابل حوادث، بحران‌ها و سوانح طبیعی پدافند غیرعامل می‌تواند از آسیب‌ها بکاهد و این مهم با موضوع پیشگیری تفاوت دارد.

دکتر خادمی ادامه داد: در پدافند غیرعامل قبل از وقوع اتفاقات پیش‌بینی و طراحی‌هایی می‌شود که حین آن دچار بحران نمی‌شویم و بنابراین موضوع بسیار مهمی است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر خوشبختانه اقدامات خوبی در کشور شروع شده و امیدواریم به حوزه فرهنگ‌سازی نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی با اشاره به اینکه تا حادثه‌ای رخ ندهد به موضوع پدافند غیرعامل اعتقاد پیدا نمی‌کنیم، تصریح کرد: متاسفانه حوادث گوناگون و زیادی در کشور به وقوع می‌پیوندد که امیدواریم همه افراد به این باور برسند که باید به این مقوله بها داده و آن را رعایت کنیم.

دکتر خادمی با اشاره به ضرورت برگزاری مانور پدافند غیرعامل گفت: وجود چنین برنامه‌هایی به حضور جوانان در اجرای بهتر اقدامات ویژه کمک کرده و باعث می‌شود روان‌تر و آسان‌تر این موضوعات در بدنه جامعه و سیستم‌های اجرایی پیگیری شوند.

 

48

کد خبر 722902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =