ایلنا به نقل از معاون فناوری های نوین بانک مرکزی نوشت: ارز دیجیتال بیت کوین فرصت بسیار مناسبی برای توسعه بخش دیجیتال و استفاده از ظرفیت‌های این ارز دیجیتال برای توسعه است تا با استفاده از آن کسب و کارهای نوپا و استارت آپ‌ها بتوانند در حوزه تجارت سریع‌تر فعالیت کنند.

ناصر حکیمی با بیان این که بیت کوین فرصتی مناسب برای ایران است گفت:  بیت کوین یک فناوری مبتنی بر بلاک چین است و بانک‌های مرکزی دنیا در قبال این ارز دیجیتال واکنش‌های متفاوتی دارند اما در هر صورت هنوز بیت کوین در کشوری به صورت رسمی به ثبت و شناخت نرسیده است.

ناصر حکیمی با بیان این که بیت کوین فرصتی مناسب برای ایران است گفت: ارز دیجیتال بیت کوین فرصت بسیار مناسبی برای توسعه بخش دیجیتال و استفاده از ظرفیت‌های این ارز دیجیتال برای توسعه است تا با استفاده از آن کسب و کارهای نوپا و استارت آپ‌ها بتوانند در حوزه تجارت سریع‌تر فعالیت کنند.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در رابطه با‌ آینده بیت کوین در ایران تاکید کرد: بیت کوین در ایران فرصت است و به همین دلیل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای این ارز دیجیتال تا سال ۱۳۹۷ سیاستی واحد انتخاب می‌کند تا آینده ماینرها و فعالان این حوزه معلوم شد.

وی با اشاره به طرح بیت کوین ملی در ایران مانند کشور روسیه خاطر نشان کرد: در حال حاضر مسئله بیت کوین ملی مطرح و به صورت جدی در حال بررسی است اما این که آیا واقعا نیاز است بیت کوین ملی برای نظارت بیشتر بانک مرکزی برای این ارز دیجیتال در ایران استفاده شود هنوز مبهم است و باید بررسی شود اما در هر صورت نظارت برای این ارز نیاز است و بیت کوین ملی در سایر کشورها هم قصد نظارت دقیق و سریع برای این ارز دیجیتال را دارد.

 

3535

کد خبر 723068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حامد A1 ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
  2 0
  متاسفانه در تعریف بیت کوین این عزیزان دچار کج فهمی هستند. بیت کوین دو ویژگی مهم دارد که بیت کوین ملی یا یک حساب بانکی از انجام آن عاجز خواهد بود. 1 نقل و انتقال پول بصورت آنی بدون نظارت یا کنترل یک مرکز 2 ناشناس بودن انتقال دهنده و گیرنده بیت کوین احتمالا آقایون برنامه یا تصور دارند که مردم برای دریافت بیت کوین ملی و افتتاح چنین حسابی باید کپی کارت ملی، کارت پایان خدمت و کپی شناسنامه و... را ارائه کنند و هنگام انتقال یا دریافت بیت کوین ملی، مالیات بر ارزش افزوده را هم بپردازند که این ها مغایر با سیستم ارزهای دیجیتالیست و از مبنی غلط است.
 • محمد A1 ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
  0 0
  به هر حال این دولت دولت محدودیت هاست من آینده خوبی برای ارزهای دیجیتال در ایران نمی بینم