۰ نفر
۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۷
آینده نرخ ارز در بودجه ۹۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: «ارز تعریف مشخصی در بودجه دارد، اما نکته این‌جاست که ما نباید به سمتی برویم که قیمت ارز بالا رود.»

حمیدرضا حاجی‌بابایی در غرفه خبرگزاری خبرآنلاین در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به این پرسش که به نظر شما تصمیم دولت درباره نرخ ارز در بودجه سال آینده چه باید باشد؟ اظهار داشت: «دولت هر برنامه‌ای که دارد، باید این نکته را مورد توجه قرار دهد که طرفدار بالا رفتن قیمت ارز نباشد.»

وی افزود: «ارز یک تعریفی در بودجه و اقتصاد ما دارد و دولت باید همه آنها را مورد توجه قرار دهد، اما در کل من معتقدم که ما نباید به سمتی برویم که قیمت ارز افزایش پیدا کند.»

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: «افزایش قیمت ارز یک مقداری از بودجه دولت را تامین می‌کند، اما در مقابل باعث می‌شود فشار زیادی روی اقتصاد کشور وارد می‌کند.»

حاجی‌بابایی با اشاره به سیاست تک‌نرخی ارز، عنوان کرد: «دولت باید قیمت ارز را تعریف کند و متناسب با آن، قیمت ارز در بودجه تعیین شود. در عین حال، متناسب با نرخ ارز، جامعه را نیز تعریف کند. برای مثال، اگر قرار شد نرخ ارز تغییر کند، حقوق و تعریف کند. همه این‌ها یک تعریف مشترک دارد.»

وی خاطرنشان کرد: «کمیسیون اقتصادی تاکنون جلسات گوناگون با دولت درباره نرخ ارز داشته است.»

 

35225

 

 

کد خبر 723634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام DE ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
    10 0
    اگر مجلس مخالف افزایش نرخ ارز است چرا قانون تسعیر را تصویب کرد؟