کارشناسی فوریت های پزشکی بحران و رئیس درمانگاه کاظمین و تابعه از حضور 30 هزار نفری زائران ایرانی در باب صاحب الزمان (عج) شهر کاظمین خبر داد و گفت: در این منطقه درمانگاه 24 ساعته با کادر تخصصی مستقر شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید عباسی از ویزیت روزانه بیش از 750 زوار خبر داد و گفت: 90 نفر در قالب تیم درمانی به همراه 10 مترجم عرب زبان به کاظمین اعزام و در حال حاضر مشغول خدمت رسانی داوطلبانه به زائران هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دو مورد اعزام زائر به بیمارستان کاظمین داشته‌ایم، گفت: حضور مترجمان داوطلب با هدف برقراری ارتباط بهتر با زائران عرب زبان است. در صورتی که زائر ایرانی نیز به بیمارستان کاظمین اعزام شود یک مترجم عرب زبان برای برقراری ارتباط بهتر بیمار ایرانی و پزشکان عراقی بیمار را همراهی می کند.

رئیس درمانگاه کاظمین و تابعه با اشاره به محل استقرار درمانگاه های هلال احمر در شهر کاظمین گفت: در سه طرف حرم مطهر امامین جوادین سه درمانگاه هلال احمر برپا شده است. یک درمانگاه دائمی که در شارع باب المراد در هتل جنه الفردوس در طول سال فعال است و در اربعین خدمات گسترده‌تری به همه زائران ارائه می‌دهد، درمانگاه دیگری نیز در شارع امام علی(ع) و در باب صاحب الزمان(عج) در حال ارائه خدمات به زائران هستند. 

وی گفت: هر سه این درمانگاه‌ها به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می کنند و علاوه بر آن در تیم درمانی نیز دو متخصص زنان و زایمان و یک متخصص اطفال حضور دارند تا هرگونه مشکلی در این زمینه را به صورت تخصصی پاسخگو باشند.

رئیس درمانگاه کاظمین و تابعه افزود: با توجه به اینکه در باب صاحب الزمان(عج) موکب های زیادی برپا شده و شاهد حضور 30 هزار نفری زائران ایرانی در این محل هستیم درمانگاه تخصصی هلال احمر نیز در این محل مستقر شده و در حال ارائه خدمت است.

وی از همکاری خوب بیمارستان کاظمین و اورژانس عراق برای انتقال بیماران به مراکز درمانی خبر داد و عنوان کرد: یک آمبولانس نیز در درمانگاه جواد الائمه(ع) واقع در باب المراد هتل جنه الفردوس، مستقر است تا در صورت نیاز به سرعت زائران بیمار را به بیمارستان منتقل کند.

عباسی افزود: در صورتی که زائران بیمه باشند صد درصد خدمات ارائه شده به آنها در بیمارستان های عراق رایگان است و با ارائه کد ملی و شماره گذرنامه به نماینده بیمه ایران در بیمارستان تمام خدمات درمانی را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از آغاز 10 روز زیارتی اربعین، وقوع ریزگردها در کاظمین موجب افزایش تعداد بیماران شد، گفت: به زائرانی که قصد ورود به عراق را دارند توصیه اکید می کنیم که حتماً ماسک فیلتر دارد همراه داشته باشند، آب آشامیدنی را از محل های معتبر خریداری کنند و داروهای خود را حداقل دو برابر میزان مورد نیاز در طول سفر همراه داشته باشند.

رئیس درمانگاه کاظمین و تابعه از توزیع یک کانتینر دارو در سه درمانگاه شهر کاظمین خبر داد و گفت: تاکنون مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته و علاوه بر آن نگرانی در خصوص شیوع بیماری خاصی نداریم و آمادگی تجهیزاتی، دارویی و درمانی داریم.

47235

کد خبر 723653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =