دانش آموزان تا ۲۰ سالگی مشمول معافیت از سربازی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است: من به دلایلی نتوانستم دوره دبیرستان را در 4 سال تمام کنم و با وجودیکه 18 سال دارم اما هنوز سال دهم دبیرستان هستم.آیا الان مشمول سربازی هستم؟


در این باره نجف حمیدزاده گفت: طبق تبصره یک ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا سن ۲۰ سالگی تمام است و مهلت معرفی آنان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در نظر گرفته شده است.
بنابراین طبق ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مصوب ۹۱.۸.۲۹ هیات وزیران دانش آموزانی که در مهلت معرفی خود یعنی بعد از ۲۰ سالگی تمام فارغ التحصیل شوند امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نخواهند داشت.


46232

 

کد خبر 723975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سرباز A1 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
    6 0
    سلام. نتیجه کسری ایثارگران چه شد؟ ابلاغ شد یا نشد؟ چه زمانی می شود؟