دو کاپیتان تیم ملی از شرایط این روزهای ملی‌پوشان گفتند.

به‌ گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سید جلال حسینی، کاپیتان تیم ملی فوتبال در ابتدای تمرین شنبه تیم‌ ‌ملی، گفت: همیشه گفتیم هر اردویی می‌تواند به تیم‌ ‌ملی کمک کند. هفته‌ آینده دو بازی دوستانه داریم و این اردو می‌تواند به بازیکنان جوان کمک کند و از نظر اعتماد به نفس و کارهای تاکتیکی به تیم‌ ‌ملی کمک می‌کند.

او درباره امکانات تیم‌ ‌ملی، گفت‌: مطمئنا امکانات کافی نیست. برنامه‌ای که کارلوس کی‌روش در نظر دارد، برنامه ‌دقیقی است. امیدوارم که به تیم‌ ‌ملی کمک شود. متاسفانه این طور نیست که بگوییم مشکلات حل شده است. مشکلات زیادی داریم. مطمئنا باید خیلی شرایط بهتر شود. تیم کشورمان در جام جهانی با تیم‌های دیگری روبه‌رو می‌شود که امکانات خیلی بهتری دارند و از نظر شرایط مالی اوضاع بهتری دارند.

این بازیکن تیم‌ ‌ملی افزود: همه ما تلاش می‌کنیم تا به موفقیت برسیم و رسیدن به موفقیت نیاز به امکانات بیش‌تری دارد. من اطلاعی از کمپ اتریش ندارم و کادر فنی در جریان هستند.

حسینی درباره دیدار با پاناما، بیان‌ کرد: ۱۰۰ درصد هر بازی می‌تواند کمک کند. ما نمی‌توانیم با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. این تیم‌ها، تیم‌های خوبی هستند. هر بازی می‌تواند به شرایط تیم‌ ‌ملی کمک کند. ما بازیکنان جوانی در اختیار داریم که نیاز به هماهنگی و تجربه دارند.

او درباره حضور بازیکنان جوان در پست دفاع تیم‌ ‌ملی و این که آیا جام جهانی آخرین حضور او در تیم‌ ‌ملی است؟ اظهار کرد: برای سوال دوم جوابی ندارم. همیشه تیم‌ ‌ملی جایی است که بازیکنان شایسته انتخاب می‌شوند و رقابت در آن وجود دارد. آن‌ها باید خوب تمرین کنند و خوب بازی کنند. تصمیم گیرنده نهایی کارلوس کی‌روش است. بازیکنانی که ‌اضافه شده‌اند واقعا فوق‌العاده‌ هستند و امیدوارم تیم‌ ‌ملی خوبی داشته باشیم.

در ادامه اشکان دژاگه در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیم ملی، گفت: تمرینات خوب است و بچه‌ها خوب کار می‌کنند. همه بازیکنان نیامدند، اما آنهایی که در اردو هستند، خوب کار کرده‌اند. مشخص است که آنها خسته هستند که ناشی از فشار مسابقات لیگ است. فکر می‌کنم امروز شرایط بهتر باشد و تمرین خوبی انجام بدهیم.

او در خصوص اینکه چرا تمرینات ریکاوری خود را در تهران انجام داد و آیا اکنون شرایطش مناسب است، گفت: من به اینجا آمدم و به دلیل مصدومیت با دیه‌گو، میکو و میکائیل فیزیوتراپی کردم. خوب جلو رفتم و اکنون هم دردی ندارم. خوب کار کردم و امیدوارم به این بازی‌ها نیز برسم.

هافبک تیم ملی در خصوص اینکه به نظرش بازی با پاناما و ونزوئلا به تیم ایران کمک می‌کند یا نه، اظهار داشت: معلوم است که این بازی‌ها اهمیت دارد. با این بازی‌ها می‌توان تجربه کسب کرد. به نظرم بازی با پاناما خوب است و آنها هم به جام جهانی صعود کرده‌اند. بازی با پاناما قطعی شده، اما فکر می‌کنم بازی با ونزوئلا هنوز قطعی نشده است. به نظرم بازی مقابل این تیم‌ها و تیم‌هایی مانند جامائیکا و دیگر تیم‌های قاره آمریکا برای ما خوب باشد.

دژاگه که زمانی در فولام انگلیس بازی می‌کرد در واکنش به این مسئله که اکنون سامان قدوس با پیشنهاد این باشگاه مواجه شده و به نظرش حضور در فولام خوب است یا توصیه می‌کند قدوس در لیگ سوئد ادامه دهد، خاطرنشان کرد: صددرصد بازی در انگلیس بهتر است. اگر پیشنهادی باشد به نظرم خوب است. سامان بازیکن خوبی است و بازی‌های او را دیده‌ام. در همین یکی دو بازی هم برای تیم ملی انجام داد خوب بود و همه دیدند. بازی در تیم‌های انگلیسی، آلمانی و... خیلی خوب است.

وی درباره روند تغییر نسل تیم ملی گفت: بازیکنانی که اکنون در تیم ملی حضور دارند، بازیکنان خوبی هستند. در این شش سال که در تیم ملی هستم، بازیکنان جوان و به این خوبی ندیده‌ام. تیم خوبی داریم و در هر پست دو سه بازیکن خوب داریم. اگر این بازیکنان به همین شکل پیش بروند، آینده خوبی دارند. آنها جوان هستند، اما به نظرم همین بازی‌های دوستانه مقابل پاناما و ونزوئلا اگر برای ما خوب است، اما برای جوان‌ها شرایط بهتری را رقم می‌زند. امیدوارم آنها به همین شکل ادامه بدهند تا آینده خوبی داشته باشند.

دژاگه درباره مشکلات مالی تیم ملی که کارلوس کی‌روش به آن اشاره کرده، اظهار داشت: در این خصوص آقای کی‌روش صحبت می‌کند.


256 41

 

کد خبر 723990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =