کنسرت موسیقی همنوازان آوای پارسیان به سرپرستی و خوانندگی سامان علی پور در دوبخش لری و کردی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کنسرت موسیقی همنوازان آوای پارسیان به سرپرستی و خوانندگی سامان علی پور 9 آذر در دوبخش لری و کردی در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

سامان علی پور علاوه بر خوانندگی و سرپرستی آهنگسازی و تنظیم قطعات را نیز بر عهده داشته است، قطعات اجرایی بر اساس موسیقی اقلیم زاگرس با نگرشی نو ،ایجاد فضای ریتمیک بدیع،احیای ملودی‌های به خاموشی سپرده شده و خلق روایات عاشقانه با بازافرینی و باز نگری امروزی بر اساس موسیقی دستگاهی با تکیه به اصالت موسیقی نواحی و محلی ارکستراسیون شده است تنوع  کوک و دستگاه و استفاده از سازهای موسیقی فولک از ویژگی‌های این اجراست.

سامان علی پوراز چهره‌های موسیقی فولک و نیز پژوهشگر موسیقی کشور است که دارای چندین مقام ملی و بین‌اللملی است.

 او با برگزاری اولین کنسرت رسمی موسیقی لری در تهران خود را با مخاطبان معرفی کرد که تاکنون نیزدر راه حفظ و اشاعه موسیقی محلی قدم های استوار برداشته است.

در این کنسرت پوریا لک(کمانچه)، میثم نوری(کوبه ای)، سیاوش آریان کیا(تار)، مهدی طونی (تمبک)، آنیتا هراتی(قانون)، شاهرخ پیمانی(سرنا)، مهدیس طاری (دف)، سمانه شهیدی (آوا)، فرزانه طیبی(آوا)،کمال شفیعی(عود)،فرشته يار احمدي(كمانچه) در قالب همنوازان آوای پارسیان سامان علی پور را همراهی می‌کنند.

این اجرا به مدیریت برنامه پروین سرلک به تهیه‌کنندگی آیدا امیری روز پنجشنبه 9 اذر در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

57244

کد خبر 724091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =