مقام سعودی: لبنانی‌ها بین صلح و حزب‌الله انتخاب کنند

وزیر مشاور عربستان در امور شورای همکاری خلیج فارس گفت، لبنان به دلیل اقدامات حزب الله عملا علیه عربستان اعلان جنگ کرد.


به گزارش خبرآنلاین، ثامر السبهان، وزیر مشاور سعودی در امور خلیج فارس در گفتگو با شبکه خبری العربیه سعودی، در ادامه لفاظی های خود علیه حزب الله بار دیگر بر روی حذف حزب الله از صحنه لبنان تاکید کرد و آن را حزب شیطان نامید.

این وزیر سعودی گفت: حزب‌الله لبنان در همه تصمیمات دولت این کشور نقش دارد. 

وی افزود: عربستان سعودی مشارکت لبنان در هر جنگی علیه سعودی را نمی‌پذیرد و به خاطر وجود حزب الله، با دولت لبنان همچون دولت اعلام جنگ کرده، رفتار می‌کنیم.

ثامر السبهان شامگاه دوشنبه 6 نوامبر 2017 در گفتگو با شبکه العربیة گفت: «ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاه پادشاهی عربی سعودی، سعد الحریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان را در جریان اقدامات خصمانه حزب‌الله لبنان علیه سعودی قرار داد و گفت که حکومت لبنان باید خطر این گروه شبه‌نظامی علیه سعودی را درک کند.»

السبهان در ادامه اظهارات بی اساس خود مدعی شد: «حزب الله در همه اقدامات تروریستی که علیه پادشاهی عربی سعودی صورت می‌گیرد مشارکت می‌کند و سعودی همه ابزارهای سیاسی و دیگر ابزارها را برای مقابله با حزب الله به کار خواهد گرفت.»

وزیر مشاور در امور خلیج فارس پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد: «لبنانی‌ها باید بین صلح و زیر سایه حزب‌الله قرار گرفتن، یکی را انتخاب کنند. انتظار داشتیم که حکومت لبنان برای مقابله با حزب‌الله کاری کند. تصمیم‌گیری درباره اینکه روند امور میان لبنان و سعودی به کجا بیانجامد، بر عهده خود لبنانی‌هاست.»

ثامر السبهان گفت که حزب‌الله اقدام به قاچاق مواد مخدر به داخل سعودی و ارائه آموزش‌های تروریستی به جوانان این کشور می‌کند. به گفته او سعد الحریری و دیگر شرافتمندان لبنانی اقدامات حزب‌الله را قبول ندارند.

او درباره شایعات مربوط به اجبار سعد الحریری به استعفا گفت: «اینها شایعاتی دروغین است که با هدف ایجاد چنددستگی در میان لبنانی‌ها منتشر شده‌اند. لبنان از سوی شبه‌نظامیان حزب‌الله تحت حمایت ایران، به گروگان گرفته شده و لبنانی‌ها می‌توانند مانع اقدامات حزب‌الله شوند.»

ثامر السبهان، وزیر مشاور در امور خلیج فارس پادشاهی عربی سعودی، پیش از این در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که لبنان پس از استعفای سعد حریری از نخست‌وزیری، دیگر مثل قبل نخواهد بود و پذیرفتنی نیست که سکویی برای آغاز حرکت تروریسم «به سوی کشورهای ما» باشد.

این وزیر سعودی در  نهایت گفت که رهبران لبنان باید انتخاب کنند می‌خواهند کشورشان «کشور تروریسم» باشد یا «کشور صلح».

52310

کد خبر 725029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
  5 1
  یعنی چی این حرف؟ خیلی احمقانه است. وقتی صلح به وجود میاد که همه مردم یک کشور از حقوق برابر برخوردار باشند. حزب الله هم مردم خود لبنان هستند. مگه می شه آدم یک تیکه از خودش رو به خاطر منفعت یکی دیگه از خودش جدا کنه؟ یعنی لبنان رو اینقدر بدبخت فرض کرده اید که حاضره این کار رو بکنه؟ مردم قدرتی دارند که در خواب هم نمی تونی تصور کنی. به دو زار پولی که در دست داری نناز و عقلت رو آکبند نگه ندار.
 • شیرین IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
  5 0
  بنظر میرسه نویسنده یا مترجم این مطلب تعمدا واژه خلیج عربی رو چند بار تکرار کرده به این بهانه که عنوان پست این سعودیه،بهتر بود بجای ادامه طرح عنوان این سعودی مطلبش رو بطور خلاصه عنوان میکرد مثلا میگفت: وزیر مشاور یا فقط اسمش رو مطرح میکرد تکرار این عبارت جعلی مشکوک بنظر میرسه لطفا هرچه سریع تر بررسی شود وزیر مشاور در امور خلیج عربی پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد:....
 • بدون نام ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
  4 0
  ببخشيد منظور از خليج عربي همان خليج هميشه فارس هست
 • بی نام A1 ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
  2 2
  یک احمق سعودی حرفی زده ویک روزنامه احمق تراز او چاپ کرده وامروز دراین سایت به ان پرداخته شده . ان روزنامه احمقی که دیروز تیتر جنجالی زده بود توقع داریم امریکا وعربستان شک نکنند که موشک یمن مال ایران بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
  2 1
  اینطور که معلومه هدف بعدی بعد از سوریه متاسفانه بهم ریختن و ویران کردن لبنانه