ایرنا نوشت: عربستان از اتباع خود در لبنان خواست تا بسرعت خاک این کشور را ترک کنند.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) روزپنجشنبه به نقل از منبعی در وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد: عربستان از اتباع خود در لبنان می خواهد که در سریع ترین زمان ممکن خاک این کشور را ترک کنند.
بنابر این گزارش، عربستان همچنین به اتباع خود توصیه کرده است که از سفر به لبنان پرهیز کنند.
پیش از این بحرین به اتباع خود اعلام کرده بود که خاک لبنان را ترک و از سفر به این کشورخوداری کنند.
این اطلاعیه عربستان در حالی است که روز شنبه گذشته سعد الحریری در اقدامی غیر منتظره و غیرمتعارف از عربستان واز طریق شبکه سعودی العربیه استعفای خود را نخست وزیری لبنان اعلام کرد.
این استعفای از پیش اعلام نشده و غیر رسمی و بدون مشورت با محافل داخلی لبنان و حتی اطلاع نزدیکان الحریری در یک هفته گذشته موجی از ابهامات را در این کشور بهمراه داشته است.
بیشتر لبنانی ها معتقدند الحریری تحت فشارها و تهدیدهای سعودی مجبور به استعفا شده و هم اکنون در عربستان در بازداشت و یا اقامت اجباری بسر می برد.
لبنانی ها از برخی کشورهای منطقه و جهان خواسته اند تا برای فراهم شدن امکان بازگشت الحریری از عربستان به لبنان تلاش کنند.
براساس این گزارش ، رسانه های سعودی به نقل ازدفتر اطلاع‌رسانی سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان مدعی شدند که الحریری دیروز و امروز در منزلش درعربستان با دیپلمات های چند کشور غربی مانند فرانسه و آمریکا ملاقات کرده است.
وی همچنین بعداز استعفا و افزایش سوالات و تردیدها در خصوص استعفا و سرنوشتش اجازه یافت تا در سفری کوتاه برای ملاقات با ' محمد بن زاید' ولیعهد ابوظبی به امارات سفر کند. او بسرعت به ریاض بازگردانده شد.

4949

کد خبر 725908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شمس تبریزی A1 ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
  10 62
  ظاهرا رژیم یهودی قراره به لبنان حمله کنن که میگه زودتر بیایید بیرون. مصر و عربستان پشت پرده با یهودی ها ساخت و پاخت کردن و قدم اول برای پیشبرد مذاکرات صلح بین اعراب و یهودی ها، حذف حزب الله است و حمله به لبنان. طرح آنقدر کودکانه است که نمیتونم باور کنم. اما از آن دو جوان احمق یعنی کوشنر و بن سلمان بعید نیست که دست به چنین حماقتی بزنند.
 • رضا ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
  36 0
  اميدوارم باز جنگي در منطقه نباشد چون مردم منطقه خسته از همه چيز و اگر جنگي اتفاق بيفتد شروع كننده ، نه برنده است و نه تمام كننده ، چون باتلاق ميماند اينبار
 • بدون نام ۰۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
  58 0
  شما خودشو ناراحت نكن ! صلاح و مصلحت خويش خسروان دانن دست از نظر دادن و دخالت در امور ساير كشورها بردارين البته اگه مي تونين!