۰ نفر
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: غلامعلی خوشرو گفت؛ ایران به شرطی به برجام پایبند خواهد بود که همه طرف ها به آن پایبند باشند.

غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها مرجع صالح جهانی برای راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام است.

خوشرو در نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای بررسی گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، افزود: این نهاد بارها تایید کرده که ایران به الزامات پادمانی خود پایبند و به تعهدات هسته‌ای‌اش تحت برجام ملتزم بوده است. بر این اساس هر ادعایی مبنی بر اینکه ایران به تعهدات خود در برجام پایبند نیست، بی ارزش و فاقد اعتبار است.

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل گفت: هر گونه درخواست یکجانبه برای دائمی کردن اقدامات اعتمادساز ایران کاملاً غیرقابل قبول است چون چنین درخواستی هم با نص و هدف برجام در تعارض بوده و هم مغایر حقوق مسلم کشورها تحت ان پی تی است .
خوشرو تأکید کرد: برجام بخشی از قطعنامه شورای امنیت است که قابل مذاکره مجدد نیست و نمی توان آن را به صورت یکجانبه لغو کرد، بنابر این همه اعضای برجام باید به همه تعهدات خود تحت این سند اقدام و از هر اقدام مغایر با آن خودداری کنند.

وی افزود: ایران تاکنون به برجام پایبند بوده و مادامی که همه اعضای دیگر برجام نیز به‌موقع و بطور کامل به همه تعهدات خود تحت این سند پایبند باشند، ایران هم به آن پایبند خواهد بود.

خوشرو با اشاره به وظیفه اصلی آژانس، یعنی کمک به کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای، خواستار افزایش اینگونه فعالیت‌های آژانس، به ویژه متناسب با نیازها و انتظارات کشورهای در حال توسعه شد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران مصمم است به فعالیت های هسته ای خود در زمینه تحقیق، توسعه و تولید انرژی هسته ای، از جمله داشتن چرخه ملی کامل سوخت هسته ای برای اهداف صلح آمیز ادامه دهد.

در این نشست، آمانو مدیرکل آژانس گزارشی از فعالیت های یک سال اخیر این نهاد به مجمع عمومی ارائه کرد و از جمله پایبندی مجدد ایران به تعهدات هسته ای خود تحت برجام را مورد تأیید قرار داد.

5252

کد خبر 726199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
    1 1
    معمولا در هر جایی طرف قوی هست که شرط میذاره نه ضعیف