مسئولان مترو تهران می‌گویند توانسته‌اند سرفاصله حرکت قطارها را در برخی خطوط به زیر ۵ دقیقه برسانند ولی هفته گذشته یک عضو شورای شهر پایتخت از سرفاصله یک ساعتی در برخی خطوط انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از آنکه یک عضو شورای شهر اعلام کرد سرفاصله حرکت در برخی خطوط مترو تهران، یک ساعت است و پس از آنکه شرکت مترو تهران بارها مجبور شد در مورد ازدحام جمعیت در خطوط متروی تهران توضیح دهد و البته کامنتهای متعددی از سوی مخاطبان سرویس مشکلات مردم درباره ازدحام در ایستگاه های مترو منتشر شد، اکنون مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه می گوید توانسته سرفاصله حرکت قطارها را در خطوط مختلف مترو کاهش دهد.
نوبخت با اشاره به اینکه در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها در خط دو به 4 و نیم دقیقه کاهش یافته است گفت: پس از کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط 3 و 4 متروی تهران، این زمان در خط 2 هم کاهش یافت. استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط موجود، اولویت اول شرکت بهره برداری متروی تهران است و در این راستا مدیریت تعمیرات و نگهداری قطارهای مترو و افزایش تعداد قطارهای فعال به منظور کاهش سرفاصله حرکت قطارها در دستور کار قرارگرفته است.
او تجهیزات و طراحی اولیه خط دو متروی تهران را پاسخگوی سرفاصله حرکت 2 و نیم دقیقه دانست و گفت: این سرفاصله تاکنون به دلیل کمبود واگن عملیاتی نشده است اما سعی می‌کنیم تا با افزایش ناوگان در آینده به این زمان برسیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه این کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط 2 باعث افزایش صد هزار نفری در ظرفیت این خط می‌شود گفت: خط دو متروی تهران به خط 5 (تهران- گلشهر) متصل است و حجم بالای تردد در این خط سبب شده تا در خصوص اعزام قطارهای بیشتر در ساعات پرتردد اقدام شود؛ ایجاد این تغییرات در خط دو موجب کاهش ازدحام جمعیت به ویژه در ایستگاه‌های تقاطعی چون، تهران (صادقیه)، شادمان، امام خمینی (ره) و دروازه شمیران می‌شود که امیدوارم در آینده نیز باز بتوانیم تعداد اعزام قطارها در این خط را افزایش دهیم.
او در ادامه با بیان اینکه در یک ماه گذشته سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خطوط سه و چهار مترو نیز کاهش یافته است گفت: این اقدامات قبل از شروع فصل سرما که معمولاً با تردد بیشتر خودروهای شخصی و آلودگی هوای پایتخت همراه است، انجام شد تا قدمی در جهت ترغیب شهروندان در استفاده از این ناوگان ایمن، سریع و پاک باشد.
46231

کد خبر 726723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسام IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
    2 0
    در خط ۳ هر پانزده دقیقه یکبار قطار می‌آید و این واقعا اعصاب خورد کنه