محمدجلیل عندلیبی در چهلمین سال تاسیس گروه مولانا با کنسرت «کورده‌واری» به یاد سیدعلی اصغر کردستانی در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در چهلمین سالگرد تاسیس گروه مولانا، این گروه موسیقی ایرانی، هفتم آذر کنسرت «کورده‌واری» را به سرپرستی و آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی روی صحنه خواهد برد.

در این کنسرت که به یاد استاد موسیقی کردستان، علی‌اصغر کردستانی در تالار وحدت اجرا خواهد شد، سیدرضا صلواتی (کردستانی) نوه سیدعلی‌اصغر به عنوان خواننده، گروه مولانا را همراهی خواهد کرد.  

بهزاد فروهری نوازنده باسابقه گروه مولانا در این اجرا به تکنوازی نی می‌پردازد و صابر نظرگاهی (تار)، همایون پشتدار (کمانچه)، آراس رجبی (نی)، محمدجلیل عندلیبی (سنتور)، سانوا عندلیبی (عود)، سالار عندلیبی (تنبک) و فرهاد عندلیبی (دف) به عنوان نوازنده، گروه مولانا را همراهی می‌کنند.

این اجرا نگاه ویژه‌ای به گوشه‌های کردی در موسیقی اصیل ایرانی دارد و منطبق با موسیقی ردیفی و دستگاهی است. آهنگساز این آثار در اجرای «کورده‌واری» بر ارتباط و تبادل موسیقایی میان مکتب کردستان و موسیقی اصیل ایرانی تاکید دارد.

محمدجلیل عندلیبی پس از قریب به یک دهه سکوت اواخر سال 95 آلبوم «میهن» را با صدای سالار عقیلی روانه بازار موسیقی کرد و در اردیبهشت سال جاری آن اثر را دو شب در تالار وحدت روی صحنه برد.

کنسرت «کورده‌واری» هفتم آذر ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

57242

کد خبر 726849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =