۰ نفر
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱

ایرنا نوشت:«سعد الحریری» نخست وزیر مستعفی لبنان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی لبنانی «المستقبل» گفت که برای انجام اقدامات مربوط به استعفا بزودی به لبنان باز می گردم.

این گفت و گو در حالی انجام شده که میشل عون امروز ( یکشنبه ) و در آستانه پخش سخنان الحریری تاکید کرد که سخنان و مواضع او به خاطر شرایط پیچیده ای که در عربستان دارد به اراده او بیان نمی شود و مواضعی شک برانگیز و مبهم است.
شبکه های تلویزیون لبنان، المنار، الجدید، ان.بی.ان، او.تی.وی در راستای سخنان رئیس جمهوری لبنان، گفت و گوی امشب الحریری را پوشش ندادند.
سعد الحریری در گفت و گو با تلویزیون المستقبل که ارگان حزب المستقبل به رهبری وی است، استعفای خود را در راستای منافع لبنان دانست.
وی گفت که اجازه نخواهد داد که کسی لبنان را میدان جنگ منطقه ای بکند.
نخست وزیر مستعفی لبنان درباره برخی شایعات در خصوص دیدار «علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر معظم انقلاب با او گفت: هیچ تهدیدی از سوی ولایتی علیه من مطرح نشد.
الحریری افزود که در دیدار با ولایتی گفته که «دخالت های ایران» در منطقه غیرقابل قبول است.
سعد الحریری شنبه هفته پیش (13 آبان-4 نوامبر) در حالی که در عربستان سعودی به سر می برد از سمتش استعفا کرد.
در روزهای اخیر حرف و حدیث های زیادی درباره دلایل و چگونگی اعلام استعفای الحریری مطرح شده است و برخی معتقدند این استعفا با فشار عربستان سعودی و با هدف به تعطیلی کشاندن فرایند سیاسی در لبنان و فشار به حزب الله برای خروج از دولت صورت گرفته است.
میشل عون رئیس جمهوری لبنان هنوز از پذیرش استعفای سعد الحریری و آغاز فرایندهای پس از استعفا خودداری کرده و گفته است که منتظر بازگشت سعد الحریری به بیروت است.
عربستان سعودی هرگونه فشار علیه الحریری را رد کرده و اعلام کرده است که او می تواند هر جا که تمایل داشته باشد سفر کند.

49311

کد خبر 726899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =