نماینده سئوال کننده از وزیر کار در مجلس در بخشی از سخنانش مدعی شد که سئوال‌هایش از ربیعی موجب شده تا وزیر کار از او به هیئت نظارت بر نمایندگان شکایت کند.

به گزارش خبرآنلاين، علي ربيعي وزير كار به منظور پاسخ به سئوال محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان درباره «میزان شفافیت‌های مالی شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه» در جلسه علني امروز حاضر شد. هر چند اين سئوال در نهايت با قانع شدن نمايندگان همراه گشت،‌ اما اين سئوال نيز همچون سئوال قبلي مجلس از ربيعي (اينجا) توام با حواشی‎ای بود.

پورابراهيمي در بخشي از صحبت‌هايش به شكايت وزير كار از خودش اشاره كرد و گفت: امروز به من خبر دادند كه وزارت تعاون عليه من بابت سئوال هايم از وزير كار شكايت كرده است. بعد بررسي كردم كه ما چه كرده ايم كه آقاي وزير از من شكايت كرده است.

در اين حين علي مطهري كه رياست مجلس را برعهده داشت،‌ با قطع كردن صداي پورابراهيمي از او خواست تا درباره موضوع سئوالش صحبت كند. اين سخنان مطهري موجب اعتراض پورابراهيمي شد و مطهري در پاسخ گفت: وقتي اجازه نمي‌دهيد من حرف بزنم مجبورم میکروفن شما را قطع كنم.

زماني كه فرصت دوباره به نماينده سئوال كننده داده شد، او گفت: امروز جاي شاكي و متهم عوض شده، اين از عجایب نظام اجرايي كشور است،! من سئوال مي پرسم ولي وزير مي رود شكايت مي‌كند!

پورابراهيمي ادامه داد: آقاي ربيعي شما مجلس را با جایي اشتباه گرفته ايد، امروز مردم نگراني‌شان از آمريكا و سعودي ها نيست، امروز نگراني مردم از فسادي است كه در دستگاه ها نفوذ كرده. بدانيد ما دو ماه است كه سه نامه براي گزارش تحقيق و تفحص از صندوق بازنشستگي فرستاده ایم اما جوابي نگرفته ایم.

پس از تمام شدن توضيحات پورابراهيمي، علي مطهري گفت: البته آقاي ربيعي يادداشتي دادند و گفتند كه شكايتشان بابت سئوال های نمایندگان نبوده است و بابت موضوع ديگري است. ما نمي خواهيم موضوع را باز كنيم.

اما نماينده سئوال كننده با اين توضيحات مطهري چندان موافق نبود و با صراحت گفت: شكايت وزیر دقيقا در مورد سئوال هاي من است. من افتخار مي كنم كه به قوه قضائيه بروم، اصلا پخش زنده از دادگاهم بگذارند! من از توضيحات ایشان در پاسخ به سوالم قانع نشدم و می خواهم سئوال را به راي بگذاريد.

البته نمايندگان چندان با پورابراهيمي همراه نشدند و با راي خود اعلام كردند كه از توضيح‌هاي وزير كار قانع شده‌اند.

27217

کد خبر 727051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =