انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه مازندران با شورا و شهرداری بابلسر

نخستین تفاهم نامه همکاری دانشگاه مازندران با شورا و شهرداری بابلسر منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین نشست اساتید دانشگاه مازندران با شورا و شهردار بابلسر در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد.
موسوی یکی از اساتید هیات علمی دانشگاه مازندران در این نشست اظهار کرد: بابلسر شهر کوچک و زیبایی است و پتانسیل و قابلیت های زیادی دارد و یکی از مهم ترین قابلیت آن وجود دانشگاه مازندران با وجود رشته های متعدد می باشد ،این دانشگاه از سال 84 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته شهرسازی نموده است اما تا کنون هیچ گونه ارتباط مستقیم و هماهنگی بین شورا و شهرداری بابلسر صورت نگرفته است که اگر این ارتباط برقرار شود از فواید آن هم دانشگاه و هم شورا و شهرداری بهره مند می شوند که این امر به نوبه خود موجب رشد و توسعه شهری خواهد شد.
کریمی یکی دیگر از اساتید هیات علمی دانشگاه مازندران در این نشست اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر تا کنون چه اقدامی جهت حفظ شهر انجام داده اند و برنامه آنها جهت تفکیک و بازیافت زباله و جلوگیری از انباشت آن در پارکینگ هفتم و خطر سرازیرشدن شیرابه های زباله به سمت دریا چیست؟
قدمی از دیگر اساتید دانشگاه مازندران اظهار کرد: متاسفانه وقتی دانشجویان ما برای تکمیل پایان نامه خود وارد شهرداری بابلسر می شوند ،اطلاعات کافی در اختیار آنها قرار نمی گیرد .
وی افزود: از دیگر مشکلاتی که در ساحل بابلسر مشاهده می شود متاسفانه نابودی سواحل شنی بابلسر با ایجاد طرح ساحل سبز است ،در هیچ جای دنیا توسعه سواحل از طریق آسفالت و بلوار اتفاق نمی افتد،متاسفانه در حال حاضر زیباترین ساحل شمال کشور با ایجاد ساحل سبز زیر آسفالت رفته و مرغوب ترین ساحل شنی از بین رفته است و میلیاردها تومان هزینه ای که باید برای مناطق محروم و آسیب پذیر اختصاص می یافت جهت اجرای این طرح هزینه شد.
تهیه طرح جامع تفضیلی شهر بابلسر،افزایش سرانه فضای سبز،ساماندهی کمربندی جنوبی شهر،توجه به مبلمان شهری و جابجایی تابلوی راهنمایی و رانندگی در سه راه دانشگاه مازندران از دیگر درخواست های اساتید دانشگاه مازندران به شهردار و اعضای شورای شهر بابلسر جهت رسیدگی بود.
بعد از بیان موضوعات مختلف از سوی اساتید دانشگاه مازندران ،رئیس شورای شهر بابلسر اظهار کرد: افتخار بنده خدمت در شهری است که جایگاه پرورش و فعالیت دانشجویان،اساتید و فرهیختگان برجسته می باشد.
هوشیار خسروی با بیان اینکه به دنبال ایجاد شهری پویا و توسعه یافته برای شهروندان هستیم،گفت: برای بررسی موضوعات مطرح شده به زودی دومین جلسه اساتید با شهردار و اعضای شورای شهر برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: در زمانی که به عنوان کاندیدای شورای شهر ثبت نام نمودم یکی از مهم ترین برنامه های بنده استفاده از ظرفیت و پتانسیل اساتید و دانشجویان دانشگاه مازندران بود که حتما در زمان فعالیت خود این طرح را اجرایی خواهم نمود و امروز شاهد اولین نشست اساتید با شهردار و اعضای شورای شهر بودیم که این نشست تداوم خواهد یافت و در آن به بررسی آسیب های اجتماعی شهری و رسیدگی به مشکلات حوزه شهری خواهیم پرداخت .
منصور رمضان نژاد عضو دیگر شورای شهر بابلسر نیز با بیان اینکه بنده به عنوان عضو شورای شهر افتخارم خدمت در دانشگاه مازندران به عنوان کارمند این دانشگاه است ،گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های شورا و شهرداری بابلسر فراهم کردن زمینه رفاه و آسایش شهروندان است ک با تداوم این جلسات امیدوارم بتوانیم گام مهمی در این زمینه برداریم.
نائب رئیس شورای شهر بابلسر نیز با بیان اینکه از زمان ورودم در شورای شهر بابلسر در دور چهارم تا کنون سعی نمودم از ایده و نظرات نخبگان و دانشگاهیان بهره مند شوم ،اظهار کرد: امروز برای من یک روز خوب و به یادماندنی خواهد بود و بسیار خوشحالم در محضر اساتیدی هستم که دغدغه آنها رفع مشکلات حوزه شهری و کمک به شورا و شهرداری بابلسر می باشد.
فاطمه بهار تصریح کرد: بنده به عنوان تنها بانوی شورای شهر بابلسر آمادگی دارم کارگروهی با حضور بانوان اساتید دانشگاه مازندران برای ارائه راهکار جهت برون رفت از معضلات و آسیب های اجتماعی تشکیل دهم .علیرضا رحیمیان عضو دیگر شورای شهر بابلسر نیز اظهار کرد: قرار است در این هم اندیشی با کمک اساتید ، هیات علمی و دانشجویان دانشگاه مازندران برای زیبا سازی و برنامه ریزی صحیح برای ساحل دریا ، اماکن اقامتی و گردشگری ، زباله ، ترافیک ، مسائل اجتماعی و بسیاری دیگر از مو ضوعات شهری که از زوایای تخصصی اساتید دانشگاه مازندران دیده می شود عنوان و با هزینه کمتر و به بهترین نحو حل شود که مورد استقبال اساتید و دانشجویان قرار گرفت و امیدواربم در آینده نزدیک و نشست های تخصصی بیشتر بتوانیم برای همشهریان عزیز بابلسر خبر های خوشی داشته باشیم.
گفتنی است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران با شورا و شهرداری بابلسر منعقد شد.

شهردار بابلسر
ارتقا و توسعه شهر در تمام زمینه ها از مهم ترین اولویت ما در شهرداری بابلسر است
شهردار بابلسر با بیان اینکه ارتقا و توسعه شهر در تمام زمینه ها از مهم ترین اولویت ما در شهرداری بابلسر است،گفت:احداث اکو موزه در میدان معلم و احداث موزه مردم شناسی در ساختمان قدیم شهربانی را از دیگر برنامه های شهرداری بابلسر است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،سیدمرتضی شفیعی در نخستین نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران با اساتید دانشگاه و اعضای شورای شهر بابلسر در سالن اجتماعات آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران با بیان اینکه رویکرد ما در مدیریت شهری بر اساس برنامه ریزی دقیقی است که بر اساس کار کارشناسی خواهد بود، اظهار کرد: توجه به رشد کیفی به جای رشد کمی و تولید پایدار مهم ترین اولویت ما در شهرداری بابلسر است.
وی با اشاره به اینکه به دنبال ارتقا و توسعه شهر در تمام زمینه ها هستیم،گفت: توجه به مسائل زیست محیطی و فرهنگی نیز در راس برنامه های ما قرار دارد .
شهردار بابلسر تصریح کرد: در بحث سرانه فضای سبز با توجه به رشد ساخت و سازها در سطح شهر با کمبود فضای سبز مواجه هستیم که یکی از مهم ترین برنامه ما در جهت توسعه فضای سبز به ویژه درمحلات ،احداث پارک های محلی است.
شفیعی با بیان اینکه برنامه کاری ما در قالب کتابچه به اعضای شورا ارائه شده و از شورا درخواست داریم سندی که در قالب برنامه ارائه دادیم را هر سه ماه بازنگری کرده و اگر خلاف آن باشد به ما اطلاع دهند،گفت: در حال حاضر توسط اساتید پیشکسوت دانشگاه مازندران سند چشم انداز پنج ساله شهر بابلسر در حال تدوین بوده و تا پایان سال این سند تهیه و در اختیار شورا و شهرداری قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه جهت ساماندهی رودخانه مذاکراتی از سوی شورا و شهرداری بابلسر با امور آب منطقه ای به عنوان متولی اصلی و مالک قانونی بستر و رودخانه ها انجام شده و تا کنون چندین نشست در این زمینه داشتیم،اظهار کرد: یکی از مهم ترین دستاورد این نشست ها و مذاکرات ساماندهی رودخانه بابلرود است که به هیچ عنوان اجازه اضافه شدن دکه ها در داخل رودخانه بابلرود را نمی دهیم و دکه هایی که سابقه 40 تا 50 سال دارند با بررسی وضعیت اقتصادی و فرهنگی جهت ساماندهی آنها اقدام می شود.
این مسئول اضافه کرد: همچنین کارگروهی نیز در این زمینه با حضور شورا،شهرداری و امور آب منطقه ای تشکیل شد که در این کارگروه قرار شد وضعیت فعلی رودخانه آسیب شناسی و برآورد هزینه شود و در قالب قرارداد در اختیار شهرداری قرار گیرد تا به ساماندهی رودخانه بپردازیم.
شهردار بابلسر با بیان اینکه از سال 81بحث پیاده راه سازی محور شهید رجایی و محور بازار بابلسر تهیه و آماده جهت اجرا بود اما به دلیل تغییر مدیریت شهری وقت،بازاریان و اعضای شورای شهر وقت این طرح به فراموشی سپرده شد،اضافه کرد: طبق نظر کارشناسان این طرح در جوامع بین المللی دارای جوایز و رتبه برتر در زمینه شهرسازی است و در حال حاضر به دنبال اجرایی شدن طرح و استارت این برنامه در سال جاری هستیم تا پیاده رو نمونه استان و کشور را در شهر بابلسر داشته باشیم.
وی ساماندهی ورودی شهر در میدان امام حسین و میدان معلم در قالب طرح ویژه را از دیگر برنامه های شهرداری بابلسر دانست و گفت: از اساتید و دانشجویان دانشگاه مازندران درخواست می کنم هر طرح یا ایده ای که در این خصوص دارند ،ارائه دهند.
شهردار بابلسر احداث اکو موزه در میدان معلم ،احداث موزه مردم شناسی در ساختمان قدیم شهربانی را از دیگر برنامه های شهرداری بابلسر دانست.
شفیعی همچنین خطاب به اساتید دانشکده هنر و معماری گفت: فضای محیطی دانشگاه مازندران مناسب نیست و فضای سبز آن نیاز به توجه دارد و دانشکده هنر و معماری باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشد و شهرداری بابلسر آماده همکاری در این زمینه با دانشگاه مازندران را دارد.
وی همچنین با بیان اینکه از ظرفیت و پتانسیل اساتید و دانشجویان دانشگاه مازندران استفاده خواهیم کرد،اظهار کرد: در بحث انتقادی که از سوی یکی از اساتید دانشگاه مازندران جهت ملاقات با شهردار مطرح شد باید عرض کنم تمام کارهای ما در سطح شهرداری بابلسر بر اساس برنامه ریزی بوده و اینطور نیست تمام ساعات ما به وقت ملاقات اختصاص یابد و نیاز است هماهنگی از قبل صورت گیرد.
شهردار بابلسر تصریح کرد: برای ارتباط با جامعه مهندسان و استفاده از اتاق فکر نخبگان سعی کردیم بدنه شهرداری را از بدنه مهندسان انتخاب کنیم و تمام معاونان ما و حتی رئیس دفتر ما نیز از جامعه مهندسان باشند .
شفیعی از ایجاد کارگروه منظر و سیمای شهری با همکاری اداره راه و شهرسازی خبر داد و گفت: در این کارگروه تاکید کردیم از پتانسیل دانشگاه و توانمندی اساتید و دانشجویان استفاده کنیم .

 

48

کد خبر 727235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =