جهانبخش محبی‌نیا که امروز سوالش از وزیر خارجه را در صحن علنی مجلس به جریان انداخته بود، گریزی به شعر مولانا زد و محمدجواد ظریف را «صنم گریزپا» توصیف کرد. او در پاسخ به مطهری که گفت پس شما فقط می‌خواستید وزیر را به مجلس بکشانید، گفت: بله موضوع عشقی است دیگر!

به گزارش خبرآنلاين، سئوال نماینده شاهین‎شهر درباره «اعلام آخرين وضعيت خواسته مدعيان در محاكم بين المللي عليه جمهوري اسلام و دفاع مسئولين كشور در اين رابطه» بود که وزير امورخارجه را به مجلس فراخواند.

محبي نيا در توضيح سئوالش از بيان ارادتش به ظريف آغاز كرد. او گفت: من به مجاهدت آقاي ظريف در اداره دستگاه خارجي واقع هستم و به اين معتقدم. از ذكر نام ايشان نه دچار نخوت هستم نه نگران تفسيرهاي راست و چپ.

او ادامه داد: اينكه ايشان برای پاسخ به این سوال در جلسه كميسيون حاضر نشدند، به دليل مشغله كاريشان است. داستان ما و آقاي ظريف همچون داستان شمس و مولانا است، بالاخره ايشان صنم گريز پاي ما است!

او سپس این بیت از از اشعار مولانا را خواند: «بروید ای حریفان بکشید یار ما را/ به من آورید آخر صنم گریزپا را»

مطهري هم که ریاست جلسه را بر عهده داشت به شوخي به او گفت: پس علت سئوال شما هم معلوم شد. فقط شما مي خواستيد ايشان را به مجلس بكشانيد!

محبي نيا هم پاسخ داد: بله موضوع عشقي است ديگر! امروز آويزان شدن به ايشان با توجه به شرايط جهاني فكر مي كنم درست نباشد اما سئوال ما گسترده اش در حد تمام محاكمي است كه در سطح جهاني برگزار شده است. آقاي ظريف! در پرورش نيروهايي همچون خودتان در وزارت خارجه خست به خرج ندهيد.

او همچنین از حسن قشقاوي معاون پارلماني وزارتخارجه گلایه کرد و خطاب به ظريف گفت: ايشان از ما حرف شنوي ندارند، بگوييد بيشتر با ما همراه باشند!

محبي نيا در پايان با بيان اين نكته كه «تا جايي كه من مي دانم چون رهبري،‌ دولت و مجلس هم تا حدي از وزير امورخارجه رضايت دارند» از توضيح ايشان قانع شدم. به این ترتیب این سوال به مرحله رای گیری در مجلس نرسید.

27217

 

کد خبر 727829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =