۰ نفر
۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹

مهر نوشت: شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه قرار دادی را به ارزش ۴۹.۵ میلیارد دلار با شرکت مادر خطوط هوایی «ایندیگو پارتنرز» منعقد کرد.

به گزارش سی ان بی سی، شرکت هواپیماسازی ایرباس فرانسه در نمایشگاه هوایی دوبی قرار داد ۴۳۰ هواپیمای جت را به ارزش ۴۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار منعقد کرد.

در همین حال شرکت مادر خطوط هوایی «ایندیگو پارتنرز» قرار داد اولیه سفارش این تعداد هواپیما را که شامل ۲۷۳ فروند هوایپمای A۳۲۰ نئو و ۱۵۷ فروند هواپیمای A۳۲۱ نئو را با ایرباس در نمایشگاه دوبی منعقد کرد.

در همین «بیل فرانک» سرمایه گذار این شرکت که دارای سهام در ۴ خط هوایی دیگر به نام های «ویز ایر»، «فرانتیر ایرلاینز»، «جت اسمارت» و «ولارسی مکزیک» است، گفت: هواپیماهای سفارش داده شده در این خطوط هوایی توزیع خواهند شد.

«فرانک» گفت: فکر نمی کنم که در نمایشگاه امسال تا کنون چنین حجم قرار دادی برای سفارش هواپیما با شرکت های هواپیمایی منعقد شده باشد. همچنین «جان لِهی» مدیر فروش ایرباس گفت: در سال جاری میلادی ایرباس با بوئینگ در زمینه گرفتن سفارش هواپیماهای جت جدید رقابت سختی را داشت و اکنون سفارش ۴۳۰ هواپیمای جت می تواند ایرباس را به صدر جدول بازگرداند.

رییس فروش ایرباس گفت: این قرار داد برای همه ما خوشحال کننده است.

35225

 

کد خبر 727862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =